Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kolekcja Norblina

W Stalowej Woli powstaje kolekcja Stefana Norblina. Prace artysty będą eksponowane w Muzeum Regionalnym.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację Muzeum Regionalnemu w Stalowej Woli na zakup 16 kalifornijskich obrazów Stefana Norblina, które – wypożyczone rok temu do Polski przez The Polish Arts and Culture Foundation z San Francisco – zostały tu odnowione i pokazane na wystawie. Te niezwykłe prace stają się początkiem kolekcji Stefana Norblina w stalowowolskim muzeum. Dotychczas żadna placówka muzealna nie zajmowała się gromadzeniem prac tego artysty.  

– Wczesną wiosną przyszłego roku natomiast planowana jest w stalowowolskim muzeum ekspozycja czasowa prac Stefana Norblina. W skład kolekcji wchodzą zarówno obrazy pochodzące z najmniej zbadanego okresu twórczości artysty, czyli pobytu w Stanach Zjednoczonych, jak i kilka prac o proweniencji indyjskiej. Pozostawienie obrazów w Polsce pozwoli rozszerzyć horyzont badawczy zainteresowanym twórczością artysty, a także będzie niewątpliwą atrakcją dla odwiedzających muzeum – zapewniła Magdalena Wielgocka z MR w Stalowej Woli.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma