Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wolontariusze na start

Blisko 30 studentów ze stalowowolskiej filii KUL-u wzięło udział szkoleniu dotyczącym działalności dobroczynnej. Przed nimi praktyczne sprawdziany w akcjach charytatywnych.

Studenci Duszpasterstwa Akademickiego „Baszta” zorganizowali szkolenie dla chętnych na temat: "Czy warto być wolontariuszem?" Wstęp był wolny. Uczestniczyły w nim osoby już działające dobroczynnie jak i ci, którzy chcą do nich dołączyć. Spotkanie poprowadził ks. Tadeusz Janda, zajmujący się grupami wolontariuszy w diecezjalnej Caritas. Mówił o znaczeniu, rodzajach, motywach oraz aspektach prawne podejmowanej posługi. - Działalność wolontariacka cieszy się wśród studentów dużym zainteresowaniem. Szczególnie widoczna i doceniana jest w lokalnej społeczności: w Domu Pomocy Społecznej, Domu Dziecka oraz Ochronce, Warsztatach Terapii Zajęciowej, Szkole Specjalnej czy w okazyjnych akcjach dobroczynnych: Mikołajki, Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę czy Podkarpacki Memoriał Pływacki im. Bł. Jana Pawła II – mówił ks. Mariusz Kozłowski, duszpasterz studentów i proboszcz akademickiej parafii. Wielkim przedsięwzięciem wolontariatu jest dzieło roratnich śniadań adwentowych. W minionym roku wydano prawie 2300 porcji żywnościowych. W tym roku planowane jest powtórzenie akcji dobroczynnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma