Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Obiekt godny mistrzów

Nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny otwarto w Staszowie. Kosztował 25 mln zł, a powstawał niespełna 2,5 roku.

Była to jedna z największych inwestycji powiatu staszowskiego w ostatnim czasie. Plany jego budowy sięgały kilku lat wstecz, ale zawsze brakowało pieniędzy, choć mieszkańcy wielokrotnie dopominali się u miejscowych włodarzy o sportowy kompleks z prawdziwego zdarzenia. Po kilkuletnich staraniach, budowa ruszyła.

W ceremonii otwarcia i przecięcia wstęgi uczestniczyli przedstawiciele wojewódzkich władz samorządowych, parlamentarzyści oraz lokalne władze powiatowe i miejskie. Nowy obiekt poświęcił ks. Szczepan Janas, proboszcz miejscowej parafii św. Bartłomieja. – Mamy nowoczesny, ładny obiekt i dużo ciekawych propozycji. Czekamy na mieszkańców – mówi Andrzej Walczowski, pełniący obowiązki dyrektora Powiatowego Centrum Sportowego.

Obiekt będzie dostępny dla wszystkich staszowian. Kompleks będzie czynny codziennie od 6-22. Spragnieni wodnych kąpieli będą mieli do dyspozycji basen pływacki, basen rekreacyjny z biczami wodnymi i zjeżdżalniami oraz saunę i jacuzzi. Nad bezpieczeństwem kąpiących się będzie czuwało standardowo dwóch ratowników, ale w weekendy będzie ich trzech, gdyż dyrekcja centrum spodziewa się większej liczby chętnych.

Ponad to w centrum do dyspozycji jest hala sportowa, na której można grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną, a spragnionym wrażeń odrobinę adrenaliny z pewnością dostarczy jedna z najwyższych w województwie ścianek wspinaczkowych. Amatorzy chodzenia po sztucznych skałkach mają do dyspozycji niemal 140 metrów kwadratowych powierzchni o różnym nachyleniu i wysokości sięgającej nawet 12 metrów. W łączniku pomiędzy basenem a halą sportową znalazła się część barowa i pokój fitness oraz sala do nauki tańca.

Przy budowie kompleksu sportowego zastosowano kilka nowoczesnych rozwiązań, które mają znacząco obniżyć koszty eksploatacji obiektu. Pierwszym rozwiązaniem jest budowa instalacji solarnej do podgrzewania wody. Kolejną oszczędnością ma być montaż instalacji fotowoltaicznej, która zamieni promieniowanie słoneczne na energię elektryczną. Wydajność ma sięgać 50 kilowatów i jak zapewnia starosta ta energia ma pozwolić na zaspokojenie niemal w całości zapotrzebowania obiektu na energię elektryczną. Na tak nowoczesnych i ogólnie dostępnych obiektach staszowska młodzież może spokojnie pobierać szlify sportowego mistrzostwa.

Jeden z najnowocześniejszych obiektów w regionie    Otwarcie kompleksu sportowego
Jeden z najnowocześniejszych obiektów w regionie
ks. Tomasz Lis/GN
Jeden z najnowocześniejszych obiektów w regionie    Otwarcie kompleksu sportowego
Jeden z najnowocześniejszych obiektów w regionie
ks. Tomasz Lis/GN
Jeden z najnowocześniejszych obiektów w regionie    Otwarcie kompleksu sportowego
Jeden z najnowocześniejszych obiektów w regionie
ks. Tomasz Lis/GN

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma