Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Partyzancka Droga Krzyżowa

Wspólna poetycka modlitwa odbyła się w bazylice katedralnej.

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu, tworzący grupę teatralną „Cegielnia”, przygotowali „Partyzancką Drogę Krzyżową” na podstawie utworów Zbigniewa Kabaty, żołnierza Armii Krajowej i poety.

Wspólna poetycka modlitwa odbyła się w bazylice katedralnej i poprzedzona była Mszą św., którą w intencji żyjących partyzantów oraz za tych, którzy polegli w walce o wolność odprawiał ks. Krzysztof Kwiatkowski, szkolny katecheta. 

Podczas recytacji poetyckich rozważań pasyjnych, młodzież ustawiała na posadzce świątyni krzyż ze świec, symbolizujących ofiarę życia złożoną przez poległych partyzantów. Artystycznie uczniów przygotowała Danuta Paszkowska, opiekunka grypy teatralnej. We wspólnej modlitwie uczestniczyli kombatanci, uczniowie i nauczyciele Collegium Gostomianum oraz mieszkańcy miasta.

Uczcili pamięć poległych   Młodzieżowa modlitwa za kombatantów
Uczcili pamięć poległych
ks. Tomasz Lis/GN
Uczcili pamięć poległych   Młodzieżowa modlitwa za kombatantów
Uczcili pamięć poległych
ks. Tomasz Lis/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma