Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ślubne targi

I Chrześcijańskie Targi Ślubne rozpoczęły się w Stalowej Woli w klasztorze braci kapucynów. Organizuje je Fundacja Kapucyni i Misje z Krakowa.

Dzisiaj w programie były już wykłady Marcina i Beaty Mądrych, którzy radzili, na przykład, jak  uniknąć ślubnych i weselnych potknięć. „Piękni bo płodni” to z kolei hasło spotkań z Iwoną Koprowską, specjalistką z zakresu monitorowania płodności małżeńskiej i zdrowia kobiety. Wieczorem natomiast organizatorzy zapraszają na koncert zespołów weselnych.

- Są to pierwsze w Polsce chrześcijańskie targi ślubne. Dzisiaj mamy kilku wystawców; są samochody, ślubne suknie i wodzireje. Jesteśmy i my  z Fundacji Kapucyni i Misje z propozycją dla narzeczonych, by włączyli się do projektu „Czadowa para”. Chcemy pokazać narzeczonym, iż dzień ślubu i wesela nie ogranicza się tylko do towarzyskiej imprezy. Jest to także bardzo ważne duchowe wydarzenie. Cel targów jest charytatywny, gdyż dochód przeznaczony będzie na misje. Następne targi odbędą się 18 listopada w Nowej Soli – powiedział Piotr Gajda z Fundacji Kapucyni i Misje, koordynator projektu "Czadowa para".

W dniu otwarcia targów w rozwadowskim klasztorze odbyły się dwa śluby. Równo o o godz. 14 sakramentalne tak wypowiedzieli Krzysztof i Dorota.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma