Nowy numer 28/2018 Archiwum

Płyń do Włocławka

Tradycyjnie, jak czyni to od kilku lat, Klub Inteligencji Katolickiej, działający przy parafii ojców dominikanów w Tarnobrzegu, uczcił nabożeństwem Drogi Krzyżowej rocznicę zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

– Spotkaliśmy się by przejść nad Wisłę w Drodze Krzyżowej – mówił na wstępie nabożeństwa o. Jacek Dębski OP – którą jako pierwszy przeszedł Jezus, oddając życie za nas wszystkich. Po Chrystusie mieliśmy wiele przykładów męczeńskich śmierci, w tym ks. Jerzego Popiełuszki, którego dzisiaj szczególnie wspominamy. Jego teksty będziemy rozważać przy kolejnych stacjach Drogi Krzyżowej. Spróbujmy zestawić nasze życie ze słowami błogosławionego, tak by znowu ożyły i odmieniły nasze postępowanie – zaapelował o. Jacek. – Abyśmy, jak tego chciał ks. Jerzy, zło dobrem zwyciężali. Rozważania odczytywane przez młodych z Dominikańskiego Duszpasterstwa Młodzieży, mimo upływu lat od chwili, kiedy wypowiadał je ks. Popiełuszko, okazały się nadal aktualne. Wciąż bowiem żyjemy w świecie, w którym przemoc, nienawiść, nieposzanowanie ludzkiej godności jest niemal na porządku dziennym.

Nabożeństwo zakończyło się symbolicznym puszczeniem wieńca na wiślane wody, co miało przypominać, że w królowej polskich rzek męczeńską śmiercią zakończył swoje doczesne życie kapelan „Solidarności”. – Płyń aż do Włocławka – powiedział rzucając wieniec Kazimierz Wiszniowski, inicjator i organizator obchodów.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma