Nowy numer 25/2018 Archiwum

Ślubowanie "Katolika"

Ponad 50 uczniów klas pierwszych sandomierskiego gimnazjum i liceum katolickiego złożyło żakowskie przyrzeczenia.

Uroczyste włączenie do szkolnego grona odbyło się bazylice katedralnej w obecności bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Na początku wspólnej modlitwy s. Justyna Oksiuta, dyrektor szkoły, wskazała na realizowane w placówce zadania edukacyjne, formacyjne i duszpasterskie. Podczas homilii biskup wskazał młodym na postacie św. Teresy z Avili i św. Jadwigi, patronki szkoły, jako tych, które w jedności z Chrystusem odkryły pełnię i piękno miłości i wolności. Ponadto pasterz zwrócił uwagę uczniów na potrzebę utrwalania i pogłębiania wiary, która jest rękojmią dobrego wejścia w dorosłe życie. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie wierności zasadom i wartościom, którymi kieruje się szkoła.

Katolicka placówka od ponad dekady prowadzi działalność edukacyjną. Najpierw w 1997 r. powstało liceum katolickie, zaś edukację gimnazjalną rozpoczęto od 1 września 1999 r. W tym roku gimnazjaliści rozpoczęli naukę w dwóch oddziałach, zaś w liceum powstała jedna pierwsza klasa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma