Nowy numer 25/2018 Archiwum

Siostry z Rzymu

Trzy siostry z Włoch, w tym jedna Brazylijka, przyjechały do Rudnika nad Sanem na zaproszenie ks. Czesława Wali, założyciela sanktuarium w Kałkowie-Godowie.

Siostry przedstawił oficjalnie sandomierski ordynariusz bp Krzysztof Nitkiewicz podczas Eucharystii w kościele Trójcy Przenajświętszej w Rudniku nad Sanem, w czasie obchodów 50-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. - Siostry będą posługiwać głuchoniemym. Wchodzą więc do naszej wspólnoty i z pewnością będą owocnie pracować - zakomunikował ordynariusz.

Siostry Alberta, Alfredina i Odalia (Brazylijka) reprezentują zgromadzenie sióstr Salezjanek od Najświętszych Serc, którego założycielem był św. Filip Smaldone.

Do Rudnika przejechały prosto z Rzymu. Jak powiedziały, będą się zajmować duchową edukacją głuchoniemych.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma