Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Prezydenckie stypendia

51 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odebrało dzisiaj stypendia ufundowane przez prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka.

Uroczystość odbyła się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli w obecności dyrektorów szkół, nauczycieli oraz rodzin nagrodzonych uczniów. – Oprócz  wysokiej średniej ocen, minimum 4,85 dla szkoły podstawowej i 4,5 dla gimnazjum, wzorowego zachowania, kandydaci na stypendystów musieli wykazać się także sukcesami w przedmiotowych olimpiadach, sporcie lub na niwie artystycznej – powiedziała Halina Wołos, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta Stalowa Wola.

Stypendium to 1,2 tys. złotych, które będzie wypłacane w miesięcznych transzach po 120 złotych każda. Wśród szczęśliwych jego posiadaczy jest na przykład uczennica, Natalia Rusin, ze średnią ocen 6.0, tancerze, zwycięzcy ogólnopolskich zawodów, oraz młody pianista kompozytor Hubert Pisera.

Andrzej Szlęzak wręczył także statuetki dla szkół, które osiągnęły najlepsze wyniki podczas egzaminów końcowych. W tym roku odebrali je Czesława Krystkowiak, dyrektorka PSP nr 11 im. Szarych Szeregów oraz Marek Czopom,  dyrektor Zespołu Szkół nr 2.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma