Nowy numer 28/2018 Archiwum

Inwestycjny front

Jeszcze w tym roku rozpocznie się trzeci etap kanalizacji Bojanowa i Stanów. Zbudowana zostanie także stacja uzdatniania wody w Przyszowie - Rudzie.

Do tej pory mieszkańcy gminy Bojanów muszą korzystać z ujęć wody należących do Stalowej Woli, płacąc za to, jak twierdzi wójt Sławomir Serafin, zbyt drogo.W latach 2013 - 2014 z kolei oddana zostanie do użytku kanalizacja w miejscowościach Stany i  Kozły - Załęże. Koszt tej inwestycji to blisko 5 mln złotych, z czego 2 mln złotych to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W pierwszym etapie kanalizacji gminy zbudowano natomiast oczyszczalnię ścieków w Stanach oraz część sieci kanalizacyjnej dla Bojanowa i Stanów. Zadanie to kosztowało aż 20 mln złotych, z tym iż samorząd pozyskał 9 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. W drugim etapie, który zakończył się w tym roku, powstała sieć kanalizacyjna w Bojanowie „za rzeką”. Inwestycja ta również została dofinansowana kwotą 2,2 mln złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jeszcze w tym roku otwarty zostanie pierwszy w gminie Orlik. Powstanie obok szkoły w Bojanowie. Boiska do piłki nożnej oraz wielofunkcyjne plus socjalne zaplecze kosztować będzie gminę 1,1 mln złotych. W niedalekiej przyszłości, jak zapewnił wójt Sławomir Serafin, wzniesiona zostanie hala sportowa w Przyszowie a w 6 budynkach użyteczności publicznej przeprowadzona będzie termomodernizacja.

 

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma