Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kościelne inwestycje

Prawie 325 tys. złotych kosztowała renowacja świątyń w Annopolu, Świeciechowie Poduchownym i Borowie. 60 tys. złotych na ten cel przeznaczył lokalny samorząd, około 30 tys. złotych parafianie a resztę dołożył Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

– W gminie mamy trzy zabytkowe kościoły zerowej klasy. Udało się nam uzyskać dla nich pomoc z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, ponieważ obiekty są wpisane do rejestru zabytków – powiedział zastępca burmistrza Annopola Roman Wiśniewski.

Sanktuarium w Annopolu zyskało nową elewację. Wcześniej, w latach 1995–2006, przeszło natomiast generalny remont. Dwa lata później parafii przyznano zaszczytny „Laur konserwatorski”, uznając uratowanie świątyni za jedno z najbardziej udanych konserwatorskich przedsięwzięć w woj. lubelskim. W Świeciechowie Poduchownym z kolei na elewację kościoła, wymianę stolarki drzwiowej oraz remont ogrodzenia wydano w sumie prawie 195 tys. złotych. W Borowie natomiast 83 tys. złotych zostało przeznaczonych na budowę chodnika wokół kościoła.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma