Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Podziękowanie za pasterską posługę

Biskup Edward Frankowski, biskup pomocniczy diecezji sandomierskiej, po ukończeniu 75. roku życia złożył rezygnację z pełnienia posługi pasterskiej na ręce Ojca Świętego. Benedykt XVI ją przyjął.

Ojciec Święty złożył księdzu biskupowi serdeczne podziękowanie za posługę kapłańską i biskupią, pełnioną przez ponad 23 lata w charakterze biskupa pomocniczego, najpierw diecezji przemyskiej, a następnie w diecezji sandomierskiej. W przesłanym iiście Nuncjusz Apostolski abp Celestino Migliore złożył biskupowi podziękowanie i uznanie za dotychczasową pracę duszpasterską w diecezji i w ramach Konferencji Episkopatu Polski.

Wyrazy wdzięczności w imieniu diecezji złożył biskupowi Edwardowi Frankowskiemu również ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz. - Od pierwszej chwili mojej służby w Kościele sandomierskim jesteś mi bratem i przewodnikiem, dzieląc wspólnie misję pasterską. Ufam głęboko, że nadal będziemy mogli cieszyć się Twoją aktywną obecnością w życiu naszej diecezji - stwierdził w specjalnym przesłaniu bp K. Nitkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma