Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zmodernizowali stadion

5,7 mln złotych kosztowała przebudowa stadionu lekkoatletycznego w Stalowej Woli, popularnie zwanego Energetykiem. Stadion przekazany został Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.

– Obiekt uzyskał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Część kosztów sfinansowała Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 – powiedziała rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Stalowej Woli Joanna Szymczyk.

Na nowym stadionie, który otworzył przewodniczący Rady Miasta Antoni Kłosowski, rozegrano już pierwsze zawody - 54 Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce. Zjechało na nie około 250 sportowców z całej niemal Polski, w tym trzech olimpijczyków - Paulina Buziak i Rafał Augustyn z Sokoła Mielec oraz Grzegorz Sudoł, reprezentujący AZS AWF Kraków,  który ustanowił nowy rekord mistrzostw w chodzie na 3 km. Rekordy mistrzostw były też udziałem Danuty Urbanik i Joanny Jóźwik, zawodniczek organizatora mistrzostw - Katolickiego Klubu Sportowego Victoria.


 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma