Nowy numer 25/2018 Archiwum

Ruszają z pomocą

Otwarcie nowej placówki udzielającej wsparcia psychologicznego zostało połączone z powołaniem ochotniczek.

Salonik „Pomocna Amazonka” to nowa inicjatywa tarnobrzeskiego stowarzyszenia amazonek, które poszerzają swoją ofertę pomocy. W związku z tym panie otworzyły nową siedzibę w budynku technicznym Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej. – Osoby borykające się z chorobą nowotworową potrzebują dużego wsparcia – wyjaśnił Krzysztof Pitra, starosta powiatu tarnobrzeskiego, który wziął udział w otwarciu nowej siedziby. – Mam nadzieję, że ten salonik będzie spełniał wszelkie oczekiwania zarówno chorych, jak i ich rodzin.

Wraz z otwarciem nowej siedziby amazonek zaprezentowano ochotniczki, które będą pełnić dyżury w saloniku. Wolontariuszki odbyły specjalistyczne szkolenie przygotowujące je do pełnia powierzonej funkcji. – Prócz dyżurów będziemy organizować odpowiednie spotkania w szpitalu i poza nim, informować z jakiej pomocy mogą u nas skorzystać potrzebujący – powiedziała Joanna Paczkowska ze stowarzyszenia „Pomocna dłoń”.

Tarnobrzeskie amazonki nawiązały współpracę z wolontariuszami z Polskiego Towarzystwa Stomijnego „Pol-ilko”, którzy również będą pełnić dyżury w saloniku. Jest to pierwszy etap stworzenia koalicji stowarzyszeń onkologicznych.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma