Nowy numer 33/2019 Archiwum

Seminaryjny start

W seminaryjnych ławach w tym roku zasiądzie 64 kandydatów do kapłaństwa. Na pierwszym roku propedeutycznym formację rozpoczęło 18 kleryków. Rok formacji rozpoczęli pielgrzymką do Lewoczy na Słowacji.

Seminarzyści, profesorowie i formatorzy wraz z pracownikami Kurii, Caritasu i siostry zakonne pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej w Lewoczy, nazywanej „Słowacką Częstochową”. Pielgrzymom przewodził bp Krzysztof Nitkiewicz, który podczas Mszy św. w sanktuarium pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny mówił o relacjach międzyludzkich spotkania na wzór spotkania Maryi z jej krewną Elżbietą. Wskazał na bezinteresowną miłość jak wyznacznik owocnego życia człowieka, której wzór czerpać mamy inspirując się miłością Boga do człowieka. – Ona nigdy się nie wyczerpie, bez względu na wiek, stan zdrowie, czy ilość obowiązków. Z kolei miłość własna, staję się przyczyną wewnętrznej udręki i niszczy wzajemne relacje – mówił bp Nitkiewicz. Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki zwiedzili Lewoczę, a następnie udali się do Spiskiej Kapituły, warownego gotyckiego miasteczka, będącego siedzibą biskupów Spiszu. Po obiedzie z miejscowym biskupem ordynariuszem Štefanem Sečką w siedzibie seminarium duchownego, pielgrzymi mieli możliwość spotkania z miejscową wspólnotą klerycką i zobaczenia XIII wiecznej katedry pw. św. Marcina. Kolejnym etapem pielgrzymki były odwiedziny greckokatolickiego sanktuarium w L’utinie, słynnego z kultu św. Mikołaja. W drodze powrotnej pątnicy nawiedzili Stary Sącz gdzie w miejscu celebry papieskiej modlili się podczas Apelu Jasnogórskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL