Nowy numer 33/2019 Archiwum

Dwie rocznice w Baranowie Sandomierskim

200. rocznica powstania Szkoły Podstawowej i 400-lecie istnienia szkolnictwa w Baranowie Sandomierskim stały się okazją do wielkiego świętowania.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła Msza św. koncelebrowana przez bp. Edwarda Frankowskiego, który zwracając się do wiernych, podkreślał znaczenie wychowania młodzieży, kształtowania osobowości Polaków. Przypomniał również o wielkich synach polskiej ziemi bł. Janie Pawle II, kard. Stefanie Wyszyńskim oraz kard. Adamie Kozłowieckim. Po Mszy św. odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą jubileusz placówki. Obchodom towarzyszyły występy artystyczne, przemówienia oraz gratulacje. – Kiedy słyszymy słowo jubileusz, to mamy przed oczami kwiaty, ordery – mówiła Anetta Mrzygłód, dyrektorka placówki w Baranowie Sandomierskim. – Tymczasem inaczej jest z jubileuszem szkoły, gdyż jest to ponadczasowe miejsce, będące sercem naszego dzieciństwa i młodości.

Wzruszenie, gratulacje i przede wszystkim wspomnienia były nieodłącznym elementem uroczystości. – Z wielkim wzruszeniem wspominam moją wychowawczynię, Barbarę Klarman, która była dobrym duchem tej szkoły – wspominała Joanna Sawarsa-Kusz, absolwentka. – To właśnie ona nauczała nas jak postępować, jak być dobrym człowiekiem dla innych.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL