Nowy numer 33/2019 Archiwum

Co jeszcze do likwidacji?

Od paru lat znikają szkoły, likwidowane z powodów niżu demograficznego, a co za tym idzie, zbyt wysokich kosztów utrzymania. Wcześniej znikały bankrutujące zakłady pracy. Teraz kolej na następne likwidacje.

W początkach roku zaś wielu mieszkańców naszego regionu zbulwersował pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczący przekształcenia niektórych sądów rejonowych w wydziały zamiejscowe większych jednostek. Posypały się protesty samorządowców, obywateli.

Niewiele czasu upłynęło, i oto pojawiła się informacja, że tym razem pod nóż mają iść powiatowe stacje sanepidu w Tarnobrzegu i Sandomierzu. Szczęśliwie wyrok został odroczony, bo chyba nie można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że zupełnie zaniechany.

Teraz kolej przyszła na posterunki policyjne. W województwie podkarpackim reorganizacja, jak ładnie to nazwano, ma objąć aż 38 posterunków. Część z nich zniknie, część zostanie przekształcona w komisariaty. Jak zapewnia ministerstwo, zwiększy to bezpieczeństwo i zdecydowanie skróci czas oczekiwania na interwencję. Policjanci bowiem, nie mają siedzieć w budynkach, lecz odbywać patrole zmechanizowane. Tylko czy wobec braku pieniędzy na paliwo, naprawy aut, będzie to realne? Pozostaje też pytanie, co z etatami ze zlikwidowanych posterunków? Czy wzmocnią nasze komendy, komisariaty? Czy aby nie zostaną przeniesione do dużych miast? Bo przecież na takiej prowincji, jak np. Ulanów, Grębów co może się dziać? Za to w stolicy… ho, ho!

I tylko pozostaje pytanie: co by tu jeszcze zlikwidować?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL