Nowy numer 34/2019 Archiwum

Poetycki sukces

Konkurs przeprowadziła Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu. II nagrodę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła tam uczennica LO w Jeżowem - Aneta Bąk. Do pokonkursowego tomiku poezji wybrany został także wiersz innej licealistki z Jeżowego, Katarzyny Dąbek.

Wśród 72 wierszy nadesłanych z całego kraju na konkurs pod patronatem prezydenta Tarnobrzega, Norberta Mastalarza, jury przyznało nagrody w kategorii szkół gimnazjalnych oraz nagrody i wyróżnienia dla uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych. W młodszej kategorii zwyciężył Maciej Modzelewski z Niepublicznego Gimnazjum „Siódemka” w Białobrzegach (wiersz „W dzikim ogrodzie”), wśród starszej młodzieży Justyna Grzesiowska z I LO w Zielonej Górze (wiersz „Wysoki sądzie...”).

Dla Anety Bąk, uczennicy klasy II LO w Jeżowem, to już trzeci sukces w konkursie rangi ogólnopolskiej. W ubiegłym roku szkolnym zdobyła bowiem wyróżnienie honorowe XVIII Międzynarodowych Spotkań Poetów „Wrzeciono 2012” w Nowej Sarzynie oraz wyróżnienie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Kwiat Azalii” w Leżajsku. Tym razem sukces był jeszcze większy, bo wiersz „U progu wieczności” zapewnił jej drugą konkursową nagrodę. Aneta swój poetycki talent rozwija od początku pod okiem polonisty i poety zarazem Ryszarda Mścisza. Obecnie zaś, wraz z kilkoma koleżankami, bierze udział w projekcie unijnym pod hasłem „Młodzi z pasją działają aktywnie” pod auspicjami Stowarzyszenia Centrum Realizacji Inicjatyw ,,Animus” w Jeżowem. Jest on realizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu ,,Równać Szanse 2012” i obejmuje także zajęcia literackie - prowadzone przez Ryszarda Mścisza.

Komisji konkursowej, która doceniła wiersz Anety Bąk,  przewodniczył tarnobrzeski polonista, niegdyś współredaktor rzeszowskiej „Frazy” i „Nowej Okolicy Poetów” oraz tarnobrzeskiego „Afisza” - Grzegorz Kociuba. Obok wymienionych już nagród Komisja przyznała w kategorii gimnazjalnej II nagrodę Mateuszowi Głogowskiemu z Jasła i Katarzynie Powierży z Tarnobrzega, zaś w kategorii ponadgimnazjalnej nagrodę III - Jagodzie Magdzie z Nowej Dęby, wyróżnienia zaś Justynie Kiełkowicz z Krakowa i Pawłowi Pakulskiemu z Tarnobrzega. Obok nagród pieniężnych formą uhonorowania poetów było wydanie i publikacja najlepszych wierszy w tomiku pokonkursowym.

- Wśród kilku osób spoza grona laureatów, których wiersze zostały uznane za wartościowe i opublikowane w pokonkursowym tomiku, znalazł się także utwór innej uczennicy LO w Jeżowem - Katarzyny Dąbek. Taką publikację również śmiało można uznać za sukces, a więc i uczennica klasy maturalnej tej szkoły ma powody do radości - powiedział polonista z ZS w Jeżowem Ryszard Mścisz.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL