Nowy numer 33/2019 Archiwum

Więcej kasy dla samorządu

Prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak nawołuje do zbierania podpisów pod projektem ustawy o dochodach JST (jednostek samorządu terytorialnego). W radiu Leliwa przekonywał o korzyściach płynących z jej uchwalenia przez parlament.

Sam też zadeklarował, iż w najbliższą niedzielę będzie jeździł i namawiał ludzi, aby złożyli swój podpis. A prezydent wie co mówi, ponieważ swoją funkcję sprawuje już trzecią kadencję. W latach 2005 - 2011 zmiany ustawowe pozbawiły samorządy prawie 8 mld złotych. To bardzo dużo. A demokracja polega też przecież na dzieleniu dochodów wypracowanych przez samorządy na ich  własnym terenie. I to w jak najwyższym wymiarze. To samorządowcy wydaje się najlepiej wiedzą, jak najkorzystniej wydawać pieniądze. Mają także większe możliwości skontrolowania wydatków i ewentualnie  rozliczenia odpowiedzialnych za złe decyzje. Rzecz tak oczywista, iż wydawałoby się, iż  władza centralna sama winna wyjść z taką propozycją. Trzeba jednak pamiętać, iż władza to właśnie pieniądz i jak świat światem rządzący, chociażby nie wiem jak bardzo demokratyczni, niechętnie się go pozbywali. Teraz z pewnością też tak będzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL