Nowy numer 41/2019 Archiwum

Misja diakona Tomasza

W Zambii w Mpunde odbywał studencką praktykę; ukończył V rok WSD w Sandomierz. W Afryce diakon Tomasz, wraz z klerykiem Damianem Stalą, podążał śladami kardynała Adama Kozłowieckiego, który wiele lat pracował na Czarnym Lądzie.

Diakon Tomasz Majewicz, jeszcze przed wyjazdem do Zambii, zainicjował akcję "Różaniec dla Afryki". Udało się zebrać 3 tys. 251 różańców, które zostały rozdane parafianom w Mpunde i Chilumbe - w miejscowościach gdzie dawniej misyjną posługę podjął kardynał Adam Kozłowiecki. Po powrocie z Afryki diakon Tomasz spotkał się w Zespole Szkół w Jeżowem, do którego jeszcze niedawno uczęszczał, z młodzieżą i podzielił się z nimi wrażeniami z tak ekscytującego wyjazdu. - Tomasz, były redaktor jeżowskiej gazetki szkolnej „Post Scriptum” pokazał się jako znakomity gawędziarz, który potrafi zaciekawić swoją opowieścią i zarazić zapałem - powiedział nauczyciel j. polskiego Ryszard Mścisz.

- Skosztowałem smacznego napoju munkojo, natknąłem się na członków sekty, którzy podkradają Najświętszy Sakrament, spędziłem kilka nocy w warunkach zbliżonych do surowych realiów życia mieszkańców Zambii, odbyłem drogę przez busz i bagna - zwierzył się diakon Tomek uczniom ZS w Jeżowem. Diakon Tomasz Majewicz jest mocno związany z działającą w Majdanie Królewskim Fundacją im ks. Kardynała Kozłowieckiego "Serce bez granic".

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL