• facebook
 • rss
 • Stalowa poddała się bez walki

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 13.01.2018 16:30

  Prawie stu uczniów wzięło udział w XIII Olimpiadzie Matematycznej Juniorów.

  Byli to uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych z Podkarpacia i woj. lubelskiego, którzy pomyślnie przebrnęli pierwszy, szkolny etap. Niestety w olimpiadzie nie uczestniczył ani jeden uczeń ze Stalowej Woli!

  Olimpiada odbyła się w auli Wydziału Technologiczno-Mechanicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

  - Na drugim jej etapie uczestnicy musieli w ciągu trzech godzin rozwiązać pięć zadań. Są to zdecydowanie zadania na myślenie, a nie zwykłe liczenie. Rozwiązania nie są oczywiste i szablonowe - wyjaśnił Andrzej Chmielowiec, prodziekan ds. studenckich tego wydziału.

  Jednym z uczestników olimpiady był Bartosz Zięzio z Monasterza na Podkarpaciu.

  - Jest to mój drugi udział w olimpiadzie matematycznej. Za pierwszym razem mi nie poszło. Zadania są z reguły trudne, mimo iż jestem dobry z matematyki. Przed olimpiadą zrobiłem bardzo dużo zadań. Mam nadzieję, że tym razem pójdzie dobrze - powiedział Bartek.

  Gdy uczniowie rozwiązywali zadania, ich nauczyciele słuchali wykładu o tym, jak zainteresować dzieci i młodzież matematyką. Prowadził go Tomasz Przybyłowski, członek Głównego Komitetu Olimpiady Matematycznej Juniorów.

  - Wielu nauczycieli nie potrafił przekazać pasji do matematyki swoim uczniom. A to jest kluczowa sprawa. Zajęcia w szkole i na kółkach powinny być zapalnikiem tej matematycznej pasji - dodał pan Tomasz.

  Wyniki drugiego etapu będą znane za około dwa miesiące.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół