• facebook
 • rss
 • Zostanę dobrym Polakiem

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 09.11.2017 19:00

  Na scenie Katolickiego Domu Kultury w Sandomierzu najmłodsi mieszkańcy miasta z Przedszkola Samorządowego nr 3 wystawili spektakl upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości.

  Dwie grupy wiekowe pięcio- i sześciolatków przedstawiło przygotowany z nauczycielami i wychowawcami program o drodze Polski do odzyskania niepodległości.

  Na widowni zgromadziły się dzieci z innych przedszkoli, rodzice i dziadkowie małych artystów, przedstawiciele władz miejskich oraz mieszkańcy miasta, którzy oklaskami i owacjami na stojąco nagrodzili dzieci za ich występ.

  Program patriotyczny   Program patriotyczny ks. Tomasz Lis /Foto Gość - W naszym przedszkolu od lat prowadzimy wychowanie patriotyczne, współpracujemy z żołnierzami z Jednostki Wojskowej w Sandomierzu, którzy odwiedzają dzieci i prowadzą z nimi wspólne spotkania. Tłumaczymy dzieciom znaczenie barw narodowych, uczymy hymnu i pieśni patriotycznych. Bardzo dużo zależy w takim patriotycznym wychowaniu od rodziców i nauczycieli. Dzieci bardzo chętnie słuchają o historii Polski o bohaterstwie żołnierzy i szybko uczą się piosenek i wierszy patriotycznych. To przedstawienie inicjuje obchody rocznicy odzyskania niepodległości, ponad to w naszym przedszkolu przygotowaliśmy także wystawę prac dzieci i dzięki jednostce wystawę sprzętu wojskowego - mówiła Agata Hajduk, dyrektor przedszkola.

  W rocznicę odzyskania niepodległości   W rocznicę odzyskania niepodległości ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Olbrzymie wzruszenie oraz wielka radość i duma towarzyszyły nam podczas oglądania tego spektaklu. Cieszy fakt, że to właśnie dzieci tak wspaniale zaprezentowały i przybliżyły nam to, jak ważne są takie wartości jak patriotyzm, miłość Ojczyzny czy trwanie przy narodowych tradycjach. Myślę, że na długo pozostanie w nas to zdanie, które było hasłem tego przedstawienia „Lecz jakimkolwiek iść będę szlakiem, zawsze zostanę dobrym Polakiem” - mówiła ze wzruszeniem jedna z mam.

  Występ na scenie Katolickiego Domu Kultury   Występ na scenie Katolickiego Domu Kultury ks. Tomasz Lis /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół