• facebook
 • rss
 • Wyśpiewali sukces

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 22.10.2017 10:25

  Ze Złotym Dyplomem wrócił do Stalowej Woli chór Gaude Vitae.

  Chór wziął bowiem z powodzeniem udział w XIII Międzynarodowym Festiwalu Chórów im. Kazimierza Fobera w Bielsku Białej.

  Zespół zdecydował się na udział w międzynarodowej rywalizacji chórów seniora po bardzo udanych występach na ogólnokrajowych konkursach i w Budapeszcie na Węgrzech. Festiwal w Bielsku Białej to od lat impreza o wielkiej renomie, bardzo wysokim, profesjonalnym wręcz poziomie wykonawców oraz niezwykle surowym, wymagającym jury.

  I tym surowym wymaganiom chór sprostał bez problemu. Jego dziesięciominutowy program tak się sędziom spodobał, iż postanowili nagrodzić go Złotym Dyplomem. Został on wręczony zaskoczonym chórzystom ze Stalowej Woli podczas uroczystej gali.

  - A my nie śmieliśmy marzyć nawet o Dyplomie Brązowym - na gorąco skomentowała sukces Ewa Woynarowska, chórmistrzyni Gaude Vitae.

  Gaude Vitae został także zaproszony do udziału w koncercie laureatów Konkursów Chóralnych, który w pierwszym kwartale 2018 roku zorganizuje Akademia Muzyczna w Katowicach im. K. Szymanowskiego wraz z Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr.

  - To wielka sprawa. Kolejne wyzwanie i duży honor jednocześnie. Trudno też sobie wyobrazić lepszą promocję dla naszego miasta. Chcemy wyjść temu zadaniu naprzeciw. Mam wiele wdzięczności dla moich podopiecznych, że pomimo ograniczeń wywołanych wiekiem, stanem zdrowia i sytuacją życiową nadal chcą tak wiele z siebie dawać, tak mocno pracować. Trzeba to docenić- dodała pani Ewa.

  Festiwal przebiegał pod patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół