• facebook
 • rss
 • Komendant policji: To nie był atak terrorystyczny

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 20.10.2017 20:17

  Do dziesięciu osób wzrosła liczba poszkodowanych w ataku nożownika w galerii Vivo w Stalowej Woli.

  Wieczorem na miejscu tragedii zjawili się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, nadinsp. Krzysztof Pobuta, komendant wojewódzki policji w Rzeszowie, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz prokurator rejonowy Adam Cierpiatka.

  - W wyniku ataku poszkodowanych zostało 10 osób, jedna z nich zmarła. Cztery kolejne osoby są operowane, w tym dwie są w stanie krytycznym. Życiu pozostałych nic nie zagraża - poinformowała Ewa Leniart.

  - Wobec sprawcy ataku wykonywane są teraz czynności procesowe. Mają one na celu ujawnienie, dlaczego dopuścił się tego czynu. Na razie napastnik nie jest w stanie wyjaśnić, dlaczego tak się zachował. Jest w złym stanie psychicznym. Na pewno możemy wykluczyć zamach terrorystyczny. Nie ma też podtekstu ideologicznego - dodał nadinsp. Krzysztof Pobuta.

  Lucjusz Nadbereżny pochwalił wszystkie służby za szybką i skuteczną akcję. - Jest to tragiczne wydarzenie dla Stalowej Woli. Jesteśmy w głębokim szoku. Mam nadzieję, że operacje, które obecnie trwają, zakończą się powodzeniem. Chciałem pochwalić klientów Vivo, którzy z narażeniem zdrowia i życia zatrzymali sprawcę tego brutalnego ataku - powiedział prezydent Stalowej Woli.

  Lucjusz Nadbereżny podkreślił też, że obecnie najważniejszą rzeczą jest otoczenie profesjonalną opieką poszkodowanych, ich rodziny i świadków tego wydarzenia. Zapewnia to Centrum Interwencji Kryzysowej i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Już pracuje siedmiu psychologów i terapeutów. Niosą pomoc w szpitalach i w rodzinach osób poszkodowanych.

  - Pełną pomoc zaoferowali premier Beata Szydło, minister spraw wewnętrznych i minister zdrowia. Sytuacją w Stalowej Woli interesował się też prezydent Andrzej Duda - dodał prezydent Stalowej Woli.

  Biskup Krzysztof Nitkiewicz jutro, 21 października, o 7.00 w parafii pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli odprawi Mszę św. w intencji ofiar i poszkodowanych w ataku.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • gosc
   20.10.2017 21:06
   To nie był atak terrorystyczny ? Bo nie atakował uchodźca, tylko rdzenny Polak ? To co to było? 1 osoba nie żyje, 2 w stanie krytycznym, 10 rannych. To przecież terroryzm !
  • Miki
   21.10.2017 07:43
   Gdyby uczciwi obywatele mieli dostęp do broni palnej, szybko i skutecznie można by obezwładnić takiego napastnika. Niestety Polacy nie mają czym się bronić.
  • a
   21.10.2017 07:43
   skuteczna akcje przeprowadzili i obetwladnili tego osobnika postronni swiadkowie tego zdarzenia a nie sluzby porzadkowe.Czy musicie nas ciagle za bezmyslny ciemny lud uwazac?
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół