• facebook
 • rss
 • Atak nożownika w galerii Vivo w Stalowej Woli

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 20.10.2017 18:03

  Jedna osoba nie żyje. Około dziesięciu zostało ciężko rannych. W tej chwili są operowane dwie osoby, które znajdują się w stanie krytycznym.

  Dochodziła 15.30, gdy 27-letni mężczyzna zaatakował nożem klientów sklepu. Jedna osoba, kobieta, prawdopodobnie 50-letnia, nie żyje. Dziesięcioro innych zostało ciężko rannych, w tym także mężczyzna próbujący obezwładnić napastnika. Atak był niespodziewany, a - jak mówią naoczni świadkowie tego wydarzenia - napastnik zadawał ciosy na oślep.

  Na miejscu działania operacyjne prowadzi policja   Na miejscu działania operacyjne prowadzi policja Andrzej Capiga /Foto Gość Gdyby nie szybka interwencja policjantów i strażaków, klienci dopuściliby się linczu na mężczyźnie, który podobno zdołał opuścić sklep, ale został obezwładniony przez przez świadków zdarzenia.

  Policji pomaga kilka zastępów straży   Policji pomaga kilka zastępów straży Andrzej Capiga /Foto Gość Napastnik, mieszkaniec Stalowej Woli, trzeźwy i wcześniej nienotowany, został przewieziony do aresztu. Pobrano od niego krew do badań na obecność innych substancji.

  Na miejsce zdarzenia przyjechali m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, nadinsp. Krzysztof Pobuta, komendant wojewódzki w Rzeszowie, i stalowowolski prokurator rejonowy Adam Cierpiatka. Na konferencji prasowej ujawniono, że przeszukano już mieszkanie napastnika i zabezpieczono jego telefon komórkowy. - Szczegółów na razie nie możemy podać, ale o rozwoju wypadków będziemy informować na bieżąco -  powiedziała wojewoda.

  - Mężczyzna działał irracjonalnie. Nie znamy na razie powodów jego ataku - powiedziała Anna Klee z Zespołu Prasowego KWP w Rzeszowie.

  Z wypowiedzi pracowników szpitala także wynika, że napastnik zadawał ciosy, gdzie popadnie. 20-letnia kobieta trafiona w serce jest w stanie krytycznym, a 18-letni chłopak ma dwie głębokie rany w płucach.

  Mieszkańcy Stalowej Woli są w szoku   Mieszkańcy Stalowej Woli są w szoku Andrzej Capiga /Foto Gość Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Stalowej Woli, Tarnobrzegu i Sandomierzu. Dwie osoby, które są w stanie krytycznym, trafiły na blok operacyjny. Prezydent Stalowej Woli zapewnił poszkodowanym i ich rodzinom opiekę psychologa.

  Napastnik nieprzypadkowo wybrał galerię Vivo na miejsce ataku. Jest to największe centrum handlowe w okolicy. Na zakupy przyjeżdżają tutaj mieszkańcy Tarnobrzega, Sandomierza, Niska, Rudnika, a nawet odległego Janowa Lubelskiego.

  - Na początku słyszałem tylko krzyki. Byłem w aptece w Vivo. Potem zobaczyłem mężczyznę, który uderzał dużym nożem jak popadnie - mówi pan Artur, świadek zdarzenia.

  - To niewiarygodne, że do czegoś takiego mogło dojść w Stalowej Woli. Ogląda się takie rzeczy w telewizji. Jestem w szoku - dodaje pani Alicja, która mieszka blisko galerii Vivo.

  Bp Krzysztof Nitkiewicz 21 października o godz. 7 w parafii pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli odprawi Mszę św. w intencji ofiar i poszkodowanych w ataku.

  O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować bieżąco.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Snajper
   20.10.2017 20:33
   To najpierw piszecie, ze dzialal irracjonalnie, a potem, ze”nieprzypadkowo” wybral to centrum handlowe? Brawo.
  • gosc
   20.10.2017 21:07
   Gdyby atakujący miał broń ofiar byłoby 100 albo więcej !
  • Miki
   21.10.2017 07:40
   Gdyby ludzie mieli dostęp do broni mogliby skutecznie obezwładnić takiego napastnika a tak osoby które próbowały go obezwładnić same doznał ciężkich obrażeń ponieważ nie miałem czym się bronić.
  • Mackos
   21.10.2017 09:20
   Proszę, nie piszcie w dniu dzisiejszym a dzisiaj.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół