• facebook
 • rss
 • Klasa na walizkach

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 19.10.2017 08:38

  Jedyną na Podkarpaciu klasę obsługi turystycznej uruchomił Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli.

  Patronat nad nią objęło Biuro Podróży Rainbow.

  - Specjalnością klasy jest animacja czasu wolnego. Obecnie uczęszcza do niej 28 osób. Na wiosnę biuro zapewni im szkolenia i będzie rekrutowało do pracy na wakacjach - powiedział Paweł Ciołkosz, dyrektor ZSP nr 3 im. Jan III Sobieskiego w Stalowej Woli.

  - Jest to bardzo ciekawy kierunek. Pozwali nam dużo świata zwiedzić, nawet już po pierwszym roku, przede wszystkim Hiszpanię, Grecję i Włochy. Rainbow też zapewnia nam pracę jako animator lub pilot wycieczek. W przyszłości chciałabym otworzyć własne biuro turystyczne - mówi Kinga, uczennica klasy obsługi turystycznej.

  Szkoła zyska nowy, bardziej estetyczny wygląd   Ekonomik
  Szkoła zyska nowy, bardziej estetyczny wygląd
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Mamy zajęcia na siłowni z fitness. Uczymy się też obowiązkowo angielskiego i niemieckiego oraz dodatkowo włoskiego - dodała jej koleżanka Aleksandra.

  Paweł Ciołkosz jest też bardzo zadowolony z tegorocznego naboru do popularnego ekonomika; zamiast bowiem sześciu pierwszych klas, szkoła otworzyła siedem.

  Obecnie naukę pobiera w niej 564 uczniów. Od tego roku szkolnego uczą się już w zmodernizowanym budynku. Za ponad 700 tys. złotych, w tym prawie 482 tysięcy to dofinansowanie z funduszy unijnych szkołę ocieplono, wymieniono drzwi, zamontowano rolety, oświetlenie LED oraz instalację fotowoltaiczną. Systematycznie zagospodarowywane jest też otoczenie: nowe ogrodzenia, kwiatowe rabaty, ozdobne krzewy.

  Paweł Ciołkosz ma powody do zadowolenia   Ekonomik
  Paweł Ciołkosz ma powody do zadowolenia
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Prace rozpoczęliśmy na wiosnę w ramach projektu termomodernizacji oświatowych budynków. Była to dla nas ważna inwestycja, ponieważ szkoła przyciąga sporo młodzieży, bo kształci w zawodach, w których jest później praca - dodał Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół