• facebook
 • rss
 • Debatować po oxfordzku

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 18.10.2017 08:22

  Bezpieczna młodość w gminie Zaleszany to projekt realizowany przez blisko 60 uczniów.

  Są to głównie młodzi ludzie z klas siódmych szkół podstawowych oraz drugich i trzecich gimnazjalnych ze w szkół w Turbi, Zbydniowie oraz Zaleszanach.

  - Na realizację projektu gmina Zaleszany pozyskała blisko 15 tys. złotych z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” na lata 2016 i 2017 - mówi Sebastian Nabrzeski, sekretarz w Urzędzie Gminy Zaleszany.

  - W ramach projektu młodzież weźmie udział w cyklu szkoleń, w których przy pomocy doświadczonego trenera podniesie kompetencje społeczne w zakresie debatowania. Po szkoleniu odbędą się eliminacje szkolne drużyn, które wyłonią zwycięskie zespoły uczniów, a te z kolei staną w szranki podczas Gminnych Debat Oxfordzkich. Dla zwycięzców czekają nagrody, zaś tematami przewodnimi w debatach będą zagadnienia związane z bezpieczeństwem osób młodych w gminie Zaleszany - wyjaśnia Katarzyna Sabat, koordynator projektu.

  Napiszą też teatralne scenariusze   Bezpieczeństwo
  Napiszą też teatralne scenariusze
  UG Zaleszany
  Projekt przewiduje także działania w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki - wolności od używek, dopalaczy, narkotyków, alkoholu i papierosów - oraz zabawę w teatr profilaktyczny.

  - Autorskie scenariusze dram teatralnych o zabarwieniu profilaktycznym zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Bezpiecznej Młodości, gdzie na zwycięzców będą czekać atrakcyjne nagrody - dodaje pani Katarzyna.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół