• facebook
 • rss
 • Jaśniej i cieplej

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 06.10.2017 13:02

  Prawie 1,4 mln złotych kosztowała modernizacja Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodku Dokształcania i Doradztwa Zawodowego w Stalowej Woli.

  - Naszym celem było stworzenie dobrych warunków do kontynuowania nauki dla młodych, ale już dorosłych osób. Rok temu w tym samym budynku wymieniliśmy instalację centralnego ogrzewania, w tym natomiast zakończyliśmy jego termomodernizację - mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

  Inwestycja została zrealizowana w ciągu dwóch lat w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014 - 2020. Kosztowała prawie 1,4 mln złotych, z czego 62 proc. to unijne dofinansowanie.

  Informacji udzielali Alicja Mach i Janusz Zarzeczny   CKU
  Informacji udzielali Alicja Mach i Janusz Zarzeczny
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - W tym roku ociepliliśmy ściany i dach, wymieniliśmy stolarkę okienną, drzwi zewnętrzne, oświetlenie na ledowe oraz zamontowaliśmy panele fotowoltaiczne, co sprawi iż możemy, na swoje potrzeby, wytwarzać energię elektryczną - dodała Alicja Mach, naczelnik Wydziału Inwestycji i Mienia w stalowowolskim starostwie.

  W Centrum Kształcenia Ustawicznego w Stalowej Woli naukę pobiera obecnie ponad 500 uczniów w Szkole Podstawowej dla Dorosłych, Gimnazjum dla Dorosłych, Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych oraz Szkole Policealnej dla Dorosłych.

  Nowa sala kosmetyczna   CKU
  Nowa sala kosmetyczna
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Prowadzimy także zawodowe kursy w takich między innymi zawodach, jak fryzjer, florysta, kucharz, cukiernik czy sprzedawca. Słuchacze Szkoły Policealnej zaś są objęci projektem „Powiat stalowowolski stawia na zawodowców” - uzupełniła Maria Piekarz, dyrektor CKU w Stalowej Woli.

  W budynku CKU przy ul. Hutniczej swoją siedzibę znalazła także Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół