• facebook
 • rss
 • Sportowi mocarze

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 26.08.2017 15:54

  Ponad stu triatlonistów rywalizowało w pływaniu na akwenie w Koprzywnicy, na trasie rowerowej do Sandomierza oraz na trasach biegowych w samym królewskim mieście.

  - To już dziewiąta edycja naszego sportowego spotkania, którego ideą jest promowanie zdrowego stylu życia oraz piękna naszego regionu. Są to trzy konkurencje i w każdej z nich pracują inne grupy mięśniowe, dlatego trening triatlonisty wymaga hartu i samozaparcia, aby połączyć wszystkie te trzy konkurencje. Nasz sandomierski triatlon jest także imprezą, która skupia lekarzy rywalizujących w ramach Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim. Jednak najważniejsze jest nasze wspólne sportowe i rodzinne spotkanie, do którego dołącza oczywiście rywalizacja sportowa – podkreślał Jacek Łabudzki, pomysłodawca i współorganizator mistrzostw.

  Po konkurencji pływania   Po konkurencji pływania ks. Tomasz Lis /Foto Gość Sportowe zmagania rozpoczęły się na zalewie w Koprzywnicy, gdzie sportowcy mieli do pokonania 750 metrów wodnego dystansu. Rywalizacja rozpoczęła się w strugach deszczu.

  Najlepsi pływacy na ląd zeszli już po kilkunastu minutach.

  Na trasie rowerowej   Na trasie rowerowej ks. Tomasz Lis /Foto Gość Następnie zawodnicy w specjalnie przygotowanej strefie zmian przesiedli się na rowery i musieli pokonać 20-kilometrową trasę do Sandomierza. Rowerowa trasa wiodła wzdłuż wiślanego brzegu i kończyła się na wiślanym bulwarze Marszałka Piłsudskiego.

  Na linii mety   Na linii mety ks. Tomasz Lis /Foto Gość Zawody zakończyły się biegiem na dystansie 5 kilometrów w rejonie Starego Miasta.

  Dla niektórych ostatni etap był trudny ze względu na wzniesienia, które sportowcy musieli pokonać, aby zafiniszować na mecie umiejscowionej w parku Piszczele.

  Na linii mety   Na linii mety ks. Tomasz Lis /Foto Gość W kategorii open zwyciężył Piotr Janisz z miejscowości Wysoka, na drugim miejscu uplasował się Michał Kiełboń z Przeworska, zaś trzecie miejsce zajął Tomasz Skowron z Nowego Sącza.

  Radość z wysiłku   Radość z wysiłku ks. Tomasz Lis /Foto Gość Wśród kobiet, jako pierwsza na metę dotarła Kamila Banaś z Tarnobrzega, druga była Patrycja Hartwich z Krakowa, trzecie miejsce zajęła Anna Jurkiewicz-Śpiewak z Tarnowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół