• facebook
 • rss
 • Siła spokoju

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 24.08.2017 08:34

  Około 250 gimnazjalistów będzie kontynuowało naukę w drugich i trzecich klasach Liceum i Gimnazjum Katolickiego w Stalowej Woli.

  W obecnym roku szkolnym po raz pierwszy w popularnym katoliku pojawią się także uczniowie podstawówki: jeden oddział klasy pierwszej i czwartej i dwa klasy siódmej. W sumie około 60 dzieciaków.

  - Wdrażanie reformy nie spowodowało konieczności zwolnienia nauczycieli. Część z nich dotknęła jednak obniżka liczby godzin chociażby dlatego, iż do nauczania w pierwszej klasie podstawówki zatrudniliśmy dodatkową osobą, ponieważ nauczyciele gimnazjalni nie zawsze mają kwalifikacje niezbędne do prowadzenia zintegrowanego nauczania - wyjaśnia dyrektor Liceum i Gimnazjum Katolickiego im. bł. J. Popiełuszki w Stalowej Woli ks. dr Tomasz Orzeł.

  Szkoła jest też znana z oryginalnych sposobów autopromocji   Reforma
  Szkoła jest też znana z oryginalnych sposobów autopromocji
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Zdaniem dyrektora likwidacja gimnazjum nie jest dla szkoły sytuacją komfortową, ponieważ przez prawie 10 lat istnienia gimnazjum wyrobiło sobie w Stalowej Woli dobrą opinię.

  - Rzeczywistość jest jednak taka jaka jest i trzeba się z nią zmierzyć. Do reformy podchodzimy więc ze spokojem w myśl zasady, że trudności są po to by je rozwiązywać - dodaje dyrektor.

  Szkoła podjęła więc duży wysiłek, by przekonać rodziców do wybrania katolickiej podstawówki.

  - Prowadziliśmy zakrojoną na szeroką skalę akcję promocyjną zarówno w stalowowolskich parafiach, jak i podczas kapucyńskiego pikniku. Najlepszą promocją jest jednak codzienna praca, która, podobnie jak w przypadku gimnazjum, da w przyszłości wymierne efekty w postaci większego naboru - zapewnia ks. Tomasz Orzeł.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół