• facebook
 • rss
 • Dożynki z jubileuszem

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 20.08.2017 16:37

  Mszą Św., której przewodniczył bp Edward Frankowski, rozpoczęły się gminne dożynki w Woli Rzeczyckiej w gminie Radomyśl nad Sanem.

  Eucharystię sprawowali także proboszcz miejscowej parafii ks. Marcin Hejman oraz proboszcz parafii w Zaklikowie ks. Michał Mierzwa.

  - Dziękujemy dziś Bogu potrójnie: za tegoroczne udane zbiory, za księdza biskupa, wspominając 80. rocznicę jego urodzin i dziękując mu, iż prowadził nas drogami Chrystusa oraz za organizatorów tegorocznych, gminnych dożynek w Woli Rzeczyckiej - wyliczył ks. Michał Mierzwa.

  W imieniu mieszkańców gminy Radomyśl nad Sanem życzenia jubilatowi złożył wójt Jan Pyrkosz. - Życzę księdzu biskupowi by Najświętsza Maryja Panna, której figurę przekazujemy w darze błogosławiła go na dalsze lata życia. Dziękujemy też za niezłomną postawę w czasach kiedy o taką postawę było trudno - życzył wójt.

  Niezmiernie wzruszony bp Edward Frankowski podziękował za życzenia i pamięć - Jestem z wami od dziecka. To jest moja rodzina miejscowość, parafia i moja gmina. Wszystkich was noszę sercu i zależy mi bardzo, by ten region bardzo dobrze się rozwijał - zwrócił się do zebranych jubilat.

  Bp. Edward Frankowski poświęcił dożynkowe wieńce i rozdał okolicznościowe obrazki.

  Po Eucharystii zaprezentowały się grupy wieńcowe, było tradycyjne przekazanie bochna chleba wójtowi oraz pokaz dożynkowego obrzędu.

  W części artystycznej wystąpiły zespoły taneczne i śpiewacze, w tym „Promyk”, „Akir”,„Sanowiślaczki”, „Wolaneczki", uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, harcerze z Woli Rzeczyckiej, laureaci konkursu piosenki angielskiej, zespół „Zgrana Paka” i kabaret z Łysakowa. Gwiazdą wieczoru był zespół disco - polo „Sonic”.

  Wśród towarzyszącym dożynkom atrakcji były pokazy motocyklowe, loty balonem czy pokaz tresury psów policyjnych.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  Jubileusz biskupa

  Jubileusz biskupa

  WIARA.PL DODANE 20.08.2017

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół