• facebook
 • rss
 • Krok od złota

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 12.07.2017 12:35

  Waterpoliści KSZO Ostrowiec wracają ze srebrem z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

  W stolicy rozegrano finałowy w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich – Mazowsze 2017. Podopieczni trenerów Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego wygrali turniej kwalifikacyjny w swojej grupie i byli rozstawienie jako pierwsze zespoły w półfinałach. W turnieju wzięło udział osiem zespołów juniorskich waterpolistów z całej Polski.

  Walka o medale   Walka o medale Rafał Krukowski – Jechaliśmy do Warszaw umotywowani i dobrze przygotowania. Chłopcy mocno trenowali i wiedzieli, że mogą powalczyć o najwyższe laury – podkreśla Robert Serwin. W meczu półfinałowym piłkarze wodni z Ostrowca zagrali bardzo dobry mecz i zwyciężyli ekipę juniorów z WTS Polonii Bytom 15:11. W walce o złoto mieli się zmierzyć z ekipą Pałac Młodzieży Warszawa.

  Wskazówki trenera Roberta Serwina   Wskazówki trenera Roberta Serwina Rafał Krukowski – Chłopcy rozpoczęli mecz fenomenalnie i wygrywaliśmy 6:5 i chyba wtedy zeszło z nich powietrze i adrenalina do walki. Tak czasem jest w drużynach juniorskich, że zapomina się, że walka trwa do końca. Niestety straciliśmy szybko bramki i złoto umknęło sprzed nosa. Była duża szansa na zwycięstwo. Mam nadzieję, że z tej porażki wyciągną chłopcy naukę i będzie to bodziec do dalszej pracy – dodał trener.

  Finał: Pałac Młodzieży Warszawa – KSZO Ostrowiec 8:5 (3:1,1:1,1:0,3:3).

  W walce o trzecie miejsce Alfa Gorzów uległa WTS Polonia Bytom 6:12 (2:1,1:3,0:5,3:3).

  Srebrne medale dla ostrowczan   Srebrne medale dla ostrowczan Rafał Krukowski

  Wyniki turnieju:

  1. Pałac Młodzieży Warszawa,

  2. KSZO Ostrowiec,

  3. WTS Polonia Bytom,

  4. Alfa Gorzów,

  5. UKS Neptun Łódź,

  6. GKPW 59 Gorzów,

  7. ŁSTW Łódź,

  8. Arkonia Szczecin

  Srebrna ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego   Srebrna ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego Rafał Krukowski

  Skład drużyny KSZO (w nawiasie liczba goli w turnieju finałowym): Grys, Krawczyk – Ozga (7), Kochański (5), Sadłowski (3), Szląszkiewicz (3), Nawodziński (1), Żak (1), Jarocha, Krakowiak, Pietrzyk, Nadbrzuchowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół