• facebook
 • rss
 • W krainie bajek

  Tomasz Gotkowski

  dodane 14.06.2017 07:56

  Pani nurek, żołnierze, policjant, strażak i… Baba Jaga w bibliotece.

  To zaledwie część niezwykłych gości, którzy pojawili się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Cel był jeden: przeczytać naszym dzieciakom ciekawe książki oraz opowiedzieć o swojej codziennej pracy.

  W Filii Nr 2 gościła Marta Górecka, dziennikarka Radia „Leliwa” a zarazem pasjonatka nurkowania i pracownik OSP Stalowa Wola - sekcja ratownictwa wodnego. Dzieci z PSP nr 4 wysłuchały bajki Sławomira Żbikowskiego pt. „Tajemnica poddasza”. Uczestnicy dowiedzieli się od naszego gościa, na czym polega praca nurka, zobaczyli jak wygląda jego strój i sprzęt do pracy pod wodą. Pani nurek odpowiadała na serię pytań o najbardziej niebezpieczne, trudne i najśmieszniejsze sytuacje, jakie przydarzyły się podczas podwodnych akcji.

  Z kolei uczniowie z PSP nr 9 pojawili się w naszej Filii nr 3. Nieoczekiwanie wpadła do nas Baba Jaga z wizytą. Radości i śmiechu było co nie miara, bo czarownica nie tylko przeczytała klasie bajkę, ale też poczęstowała łakociami. Filię Nr 1 odwiedzili z kolei uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3, którzy zapoznali się m.in. z jedną z przygód "Detektywa pozytywki" Grzegorza Kasdepke. Filia nr 5 zorganizowała głośne czytanie dzieciom z Przedszkola nr 4 przez... tajemniczą Królową z dalekiego kraju, która przejętym słuchaczom rozdała dary i łaskawie mianowała berłem na swoich poddanych.

  W Bibliotece Głównej gościliśmy żołnierzy z 16. Batalionu Saperów w Nisku, Edytę Kiliańczyk i Artura Sokoła, którzy przeczytali dzieciom z Przedszkola nr 9 i 10 książkę „Niesforny alfabet” Grzegorza Kasdepke. Dodatkową atrakcją był pokaz sprzętu wojskowego. Dzieci mogły przymierzyć hełm i maskę. Tak wyposażone pozowały do zdjęć. Bajki czytali również: przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli - starszy aspirant sztabowy Andrzej Walczyna,kpt. Krystian Bąk z Powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli oraz lotnik i mechanik samolotowy Czesław Gorczyca z Aeroklubu Stalowowolskiego - Lotnisko Turbia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół