• facebook
 • rss
 • Czas na rodzinę

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 11.06.2017 18:44

  Ulicami Tarnobrzega po raz kolejny przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny.

  W rodzinnym świętowaniu wraz z mieszkańcami miasta uczestniczył biskup senior Edward Frankowski, który zwracając się do zebranych na placu Bartosza Głowackiego apelował o jeszcze większą troskę o polskie rodziny. - Dzisiaj, kiedy widzimy zamach na rodzinę, musimy modlić się za nie w sposób szczególny. Dlatego tak potrzebne jest wspólne, publiczne zamanifestowanie radości, że są w naszym kraju mocne rodziny. Im są one lepsze i silniejsze, tym mocniejsze będą Polska i Kościół - stwierdził bp Edward Frankowski.

  Ks. Michał Majecki, odpowiedzialny za Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, będące głównym organizatorem wydarzenia, podkreślił zaś znaczenie rodzin w życiu społecznym.

  - Marsze dla Życia i Rodziny gromadzą w tych dniach, a szczególnie dzisiaj, w całym kraju dziesiątki jeśli nie setki tysiące Polaków, pragnących zamanifestować swoje przywiązane do wartości rodzinnych i szacunek do każdego życia - mówił ks. Michał Majecki. - W łączności z nimi przemaszerujemy w tym roku pod hasłem „Czas na rodzinę”. Idziemy, by uzmysłowić sobie, jak wielka odpowiedzialność za rodzinę spoczywa na nas wszystkich. Chcemy także rządzącym naszym krajem uświadomić, że fundamentem życia społecznego, jak i osobistego szczęścia jest silna, kochająca się wzajemnie rodzina - podkreślił ks. Majecki.

  Świętowanie rozpoczęło się na placu Bartosza Głowackiego od odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadzili proboszczowie tarnobrzeskich parafii.

  Po nabożeństwie uczestnicy, w radosnym korowodzie, przy marszowych melodiach zagranych przez Orkiestrę Dętą z Komorowa, przeszli ulicami Mickiewicza, Wyspiańskiego i Kopernika na tereny przy Gimnazjum nr 2, gdzie rozpoczęła się druga - piknikowa część rodzinnego świętowania.

  Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były zabawy, występy artystyczne w wykonaniu Orkiestry Dętej z Komorowa oraz grupy „Trio z Rio”, dmuchańce dla dzieci. Organizatorzy zadbali także o podniebienia uczestników pikniku, zapewniając ciepłe przekąski oraz słodkie, domowe wypieki, które przygotowały parafianki.

  Nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i literackiego dotyczącego tematyki związanej z rodziną.

  Festyn przygotowała wspólnie z Katolickim Centrum Pomocy Rodzinie parafia pw. św. Barbary.

  Patronat honorowy nad marszem objęli: biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb.

  Patronat medialny objęła redakcja „Gościa Niedzielnego”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół