• facebook
 • rss
 • Kultura drogą dla Ewangelii

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 08.06.2017 14:47

  Finałowa gala 20. edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia.

  Zakończyła się XX edycja Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia. Myślą przewodnią tegorocznych przeglądów form artystycznych było hasło „Idźcie i głoście”. Podczas przeglądów festiwalowych, które odbywały się w poszczególnych placówkach szkolnych przed Jury zaprezentowali się uczniowie z 32 szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej diecezji.

  Młodzież prezentowała różnorodne formy artystyczne. Były to spektakle teatralne, prezentacje multimedialne, poezja, przedstawienia wokalno-instrumentalne a nawet filmy.

  Podsumowanie festiwalu tym razem odbyło się w Sandomierzu.

  Wspólne dziękczynienie Bogu za 20 lat festiwalu   Wspólne dziękczynienie Bogu za 20 lat festiwalu ks. Tomasz Lis /Foto Gość Na podsumowanie artystycznych występów przybyło kilkadziesiąt grup reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całej diecezji. Wspólne spotkanie rozpoczęła Msza święta w bazylice katedralnej w Sandomierzu, którą pod przewodnictwem pasterza diecezji bp Krzysztofa Nitkiewicza sprawowali kapłani, katecheci, duszpasterze i opiekunowie młodzieżowych grup artystycznych.

  Msza św. w katedrze sandomierskiej   Msza św. w katedrze sandomierskiej ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Im bardziej nasze serce należy do Boga, tym jest piękniejsze i zdolne do miłości. Nie ogranicza się do wyznań miłości, gdyż one są zazwyczaj efektem jakiegoś chwilowego uniesienia. Jeśli nasze serce należy do Boga, to kocha naprawdę, głosi miłość całym sobą, poszerzając horyzonty widzenia i działania. Z kolei konsekwencją nieobecności Boga w życiu człowieka, jest brak miłości albo jej deformacja. Moi Drodzy oddajmy Bogu nasze serca, a On nauczy nas kochać – mówił bp K. Nitkiewicz podczas homilii.

  Msza św. na podsumowanie Eutrapelii   Msza św. na podsumowanie Eutrapelii ks. Tomasz Lis /Foto Gość W podsumowaniu młodzieżowego Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych oraz oświatowych, które wspierają coroczną realizację Eutrapelii. Nie zabrakło także władz szkolnych oraz młodzieży, która prezentowała swoje formy artystyczne.

  Finałowa gala   Finałowa gala ks. Tomasz Lis /Foto Gość Druga część finałowego spotkania odbyła się w Katolickim Domu Kultury, gdzie wręczono festiwalowe laury, nagrody oraz upominki wszystkim zespołom, które wzięły udział w tej edycji przeglądu młodzieżowych form artystycznych oraz współpracowały z festiwalem przez dwie dekady jego działalności.

  Podziękowanie dyrektorom, nauczycielom i katechetom   Podziękowanie dyrektorom, nauczycielom i katechetom ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Te dwadzieścia lat pracy festiwalowej przyniosło bardzo wiele dobrych owoców i pozwoliło wielu młodym ludziom bardziej świadomie przeżywać swoją wiarę. Trudno podsumować te lata, bo festiwal rozwija się dynamicznie i przynosi nadal wielkie dobro. Dziś właśnie dziękujemy Bogu i tym, którzy przez te lata to wydarzenie tworzyli, rozwijali i dokładali starań by było na wielkim artystycznym poziomie. Dziś mamy świadomość, że festiwal wpisał się na stałe w kalendarz kulturalny szkół ponadgimnazjalnych angażując nauczycieli i młodzież – podsumowała Ewa Sęk, organizatorka festiwalu.

  Występ zespołu ze Stalowej Woli   Występ zespołu ze Stalowej Woli ks. Tomasz Lis /Foto Gość Podczas finałowego przedstawienia na scenie Domu Katolickiego wystąpili młodzi artyści z Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli z programem muzyczno-poetyckim oraz jedna z uczennic Zespołu Szkół Z Opatowa. Finałową galę podsumował występ Zespołu Pieśni i Tańca Racławice, który zaprezentował taneczny spektakl mówiącym o chrześcijańskich korzeniach naszej Ojczyzny.

  Występ młodych artystów   Występ młodych artystów ks. Tomasz Lis /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół