• facebook
 • rss
 • Brat naszego Boga

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 16.05.2017 15:38

  Reprezentanci kilkunastu szkół uczestniczyli w Ulanowie w XIII Zjeździe Samorządów Uczniowskich Szkół im. Jana Pawła II.

  Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią w parafialnym kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Barbary, której przewodniczył diecezjalny kapelan tych szkół ks. Robert Utnik. Współcelebrowali księża Andrzej Łach z Gościeradowa i Krzysztof Cisowski z Ulanowa.

  Eucharystii przewodniczył ks. Robert Utnik   Zjazd
  Eucharystii przewodniczył ks. Robert Utnik
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Dziś wspominamy św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski, zamęczonego przez Kozaków 16 maja 1657 r., który - mimo straszliwego cierpienia - nie wyrzekł się wiary w Chrystusa. Bronił jedności Kościoła. Co łączy dziś św. Andrzeja Bobolę ze św. Janem Pawłem II? Łączy ich właśnie troska o jedność Kościoła, o jedność ludzkich serc, umiejętność wyboru prawdy - odpowiedział ks. Robert.

  Uczestnicy zjazdu złożyli kwiaty i zmówili Litanię Loretańską przed pomnikiem Jana Pawła II na ulanowskim rynku - pierwszym w Polsce pomnikiem papieża Polaka (monument postawiono w 1986 r.; był to dar rzeźbiarza Andrzej Pityńskiego w 10. rocznicę pontyfikatu).

  Litanię Loretańską poprowadził ks. Krzysztof Cisowski   Zjazd
  Litanię Loretańską poprowadził ks. Krzysztof Cisowski
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  W części artystycznej młodzież Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ulanowie przedstawiła widowisko artystyczne pt. „Brat naszego Boga”.

  Ks. dr Grzegorz Martyna z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli z kolei naświetlił uczestnikom zjazdu starania papieża Jana Pawła II, by przekonać cały świat, że objawienia św. Faustyny są autentyczne i że są one nam potrzebne do pokonania zła, które pojawiło się na świecie podczas pierwszej i drugiej wojny światowej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół