• facebook
 • rss
 • Gest i znak Miłości

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 13.04.2017 21:28

  Wielkoczwartkowa Msza Wieczerzy Pańskiej.

  W wielkoczwartkowy wieczór w kościołach diecezji sprawowana była Msza święta Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczęła obchody Triduum Paschalnego, dni, w których wspominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

  W Wielkoczwartkowy wieczór wspólnota Kościoła wspomina pamiątkę dnia, w którym „nasz Pan Jezus Chrystus powierzył swoim uczniom odprawianie sakramentalnej ofiary Ciała i Krwi swojej” i ustanowił sakrament kapłaństwa Nowego Przymierza.

  Tego wieczoru biskup Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył Mszy Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym w Hucie Komorowskiej.

  Na początku Mszy świętej przedstawiciele wiernych, którzy przybyli na wspólną modlitwę, złożyli w dniu ustanowienia kapłaństwa życzenia biskupowi oraz obecnym księżom.

  Wspólna Msza św. Wieczerzy Pańskiej   Wspólna Msza św. Wieczerzy Pańskiej ks. Tomasz Lis /Foto Gość W homilii bp K. Nitkiewicz wskazał, że umycie przez Chrystusa nóg apostołom jest najlepszym wytłumaczeniem istoty Eucharystii. Wyraża uniżenie się Bożego Syna i złożoną przez Niego ofiarę z samego siebie, aby inni mieli życie. Ten jednoznaczny gest przewyższa uczone traktaty teologiczne, a zarazem stanowi praktyczną wskazówkę dla wszystkich przyjmujących Komunię św. i adorujących Najświętszy Sakrament. Biskup podkreślił, że naśladowanie postawy Chrystusa z Ostatniej Wieczerzy, jest warunkiem udziału w Jego chwale.

  Podczas wspólnej Mszy św. dziękowano za dar powołania i posługę kapłańską.

  Modlitwa przy ołtarzu adoracji   Modlitwa przy ołtarzu adoracji ks. Tomasz Lis /Foto Gość Liturgię wielkoczwartkową zakończyła procesja, w której odprowadzono Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do ołtarza adoracji, ciemnicy, gdzie wierni mogą go adorować w osobistej modlitwie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół