• facebook
 • rss
 • Słodka baba z Wrzaw

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 10.04.2017 10:23

  Gospodynie z Gorzyc przygotowały najładniejszy wielkanocny stół.

  III Festiwal Wielkanocnych Potraw w Gorzycach zgromadził w wiejskiej remizie OSP kilkudziesięciu uczestników, w tym przede wszystkim koła gospodyń wiejskich z Gorzyc, Sokolnik, Wrzaw, Trześni, Zalesia Gorzyckiego, Orlisk, Motycza Poduchownego i Furman i Grębowa. Walczono w kilku kategoriach.

  Inne stoły też wyglądały apetycznie   Festiwal Kulinarny
  Inne stoły też wyglądały apetycznie
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Jury, w którym zasiedli przedstawiciele poszczególnych miejscowości, jednogłośnie za najładniejszy wielkanocny stół uznało ten przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gorzycach. Publiczność z kolei najlepiej oceniła, przyznając kartki - jajeczka, stół przygotowany przez Radę Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trześni.

  Jury miało naprawdę trudne zadanie   Festiwal kulinarny
  Jury miało naprawdę trudne zadanie
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  W Konkursie Wielkanocnym szefowie kuchni oceniali smak potraw. Tutaj najwyższe noty otrzymały: pascha i pasztet wielowarstwowy przygotowane przez KGW w Gorzycach oraz pasztet z fasoli, domowe szynki i żurek przyrządzone przez Stowarzyszenie Razem dla Wrzaw. Mistrzowie kuchni docenili też jajka w czekoladzie i babę ziemniaczaną z KGW w Motyczu Poduchownym.

  Zaprezentowano także wiele świątecznych ozdób   Festiwal Kulinarny
  Zaprezentowano także wiele świątecznych ozdób
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Najsmaczniejszą babkę wielkanocną, w kategorii indywidualnej, upiekła Alicja Wydro z Wrzaw. Jako zespół natomiast najlepiej spisały się panie KGW w Orliskach.

  Podczas festiwalu, który zorganizowali wójt gminy Gorzyce oraz Gminny Ośrodek Kultury, można było nie tylko skosztować przepysznych potraw wielkanocnych, ale też zakupić świąteczne dekoracje.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół