• facebook
 • rss
 • Każdy ma swoją bajkę

  Marta Woynarowska Marta Woynarowska

  dodane 07.04.2017 13:26

  - Prace konkursowe ujęły mnie swą barwnością i oddaniem ducha opowiadań - stwierdził Przemysław Rękas.

  Sekretarz Urzędu Miasta Tarnobrzega, w zastępstwie prezydenta wręczył nagrody laureatom konkursu „Moja ulubiona bajka”. - Wszystkie rysunki są przepiękne i trudno byłoby mi wybrać te najlepsze, gdyż każdy zasługuje na nagrodę. Przyznam, że z odgadnięciem tytułu bajki, której dotyczą prace nie miałem żadnego problemu. Te starsze znam jeszcze z mojego dzieciństwa, kiedy czytała mi je mama lub sam próbowałem je czytać. Te najnowsze zaś nie są mi obce, albowiem teraz to ja czytam je swoim dzieciom - mówił Przemysław Rękas do dzieci oczekujących na werdykt jury.

  Komisja konkursowa, w której znalazły się: Monika Sadkowska, Mariola Gadowska oraz Maria Bobrowska w pierwszej grupie wiekowej (6 - 7 lat) postanowiła pierwsze miejsce przyznać Julicie Czarneckiej za ilustrację do bajki „Roszpunka”, drugie - Emilii Palędze za rysunek do „Królowej śniegu”, trzecie zaś Julii Sokół za obrazek do „Jasia i Małgosi”. Jury przyznało ponadto wyróżnienia Wiktorii Kozioł, która zilustrowała baśń „Czerwony Kapturek”.

  W starszej grupie wiekowej (8 - 9 lat) najwyżej oceniona został praca „Księżniczka na ziarnku grochu” autorstwa Mai Guściory. Drugie miejsce przypadło Adamowi Kosiorowi za rysunek do „Pinokia”, trzecie natomiast Natalii Przykazie, która namalowała ilustrację do „Czarownicy i kota”. W tej grupie wiekowej przyznane zostały dwa wyróżnienia dla Oliwii Jagiełło oraz Julii Biało.

  - Pragnę podkreślić, że nagrodzone prace są zgodne z tematem konkursu, dopracowane, wykonane bardzo estetycznie oraz charakteryzują się oryginalną kompozycją i naturalnie oddają atmosferę ilustrowanych bajek - zaznaczyła Mariola Gadowska, plastyk i członek jury.

  - Zainspirowani wystawą „Wilk i Zając” ogłosiliśmy konkurs dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat na ilustracje do ulubionych bajek. Zainteresowanie nim przerosło nasze oczekiwania, gdyż wpłynęło aż 85 prac, które do 21 kwietnia można oglądać w witrynie Oddziału dla Dzieci biblioteki głównej - mówiła Stanisława Mazur, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu, organizatora konkursu. - Chcieliśmy, aby dzieci podzieliły się swoim widzeniem ulubionej bajki. Okazało się, że najbardziej popularna była opowieść braci Grimm - „Czerwony Kapturek”. Tego typu inicjatywami chcemy zachęcić najmłodszych tarnobrzeżan do sięgania i czytania bajek oraz innych książek. Zapraszamy naturalnie do korzystania z naszego bogatego księgozbioru zarówno w Oddziale dla Dzieci biblioteki głównej przy ul. Szerokiej, jak i w filiach rozlokowanych na osiedlach miasta.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół