• facebook
 • rss
 • Pozwólcie nam być sobą

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 04.04.2017 16:20

  W ramach trwającego światowego miesiąca wiedzy na temat autyzmu w Katolickim Domu Kultury odbyło się spotkanie, w którym wychowankowie Ośrodka „Radość Życia” zaprezentowali program artystyczny, zaś nauczyciele opowiadali o tym, jak dostosować metody i formy nauki do indywidualnych możliwości ucznia.

  Występ w Domu Katolickim   Występ w Domu Katolickim Agnieszka Burczy W zaprezentowanym przedstawieniu pt.: „Anielska bajka” wzięło udział około 20 uczniów z autyzmem oraz ich opiekunowie.

    W przygotowanej prezentacji multimedialnej zatytułowanej „Inność jest wyjątkowa” przedstawiono wszystkich uczniów ze szkoły dla osób z autyzmem działającej przy Ośrodku „Radość Życia” oraz ich szkolne osiągnięcia.

  Aby bliżej poznać funkcjonowanie uczniów zaprezentowane zostały filmy: „Jeden dzień w przedszkolu” oraz „Ku dorosłości” w których pokazano w jaki sposób pracuje się na co dzień z uczniami z autyzmem, jak dostosować metody i formy pracy do indywidualnych możliwości ucznia.

  Część artystyczną zakończono koncertem muzycznym w wykonaniu Pauliny Niedziałek byłej uczennicy szkoły dla uczniów z autyzmem.

  Wspólne zdjęcie na dziedzińcu Ośrodka "Radość Życia"   Wspólne zdjęcie na dziedzińcu Ośrodka "Radość Życia" Agnieszka Burczy Następnie wszyscy artyści i widzowie w „Niebieskim Marszu” przeszli ulicami Sandomierza, aby na dziedzińcu szkoły zawiązać łańcuch przyjaźni i solidarności z osobami z autyzmem.

  Szkolne spotkanie zakończyła prelekcja psychiatry dziecięcego dr Marzeny Pelc Dymon „Zrozumieć świat autyzmu”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół