• facebook
 • rss
 • Święto Sołtysa

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 09.03.2017 13:31

  - Praca nie jest łatwa, jak to z ludźmi. Bywa różnie. Trzeba być elastycznym i wyrozumiałym - podkreśla służąca mieszkańcom Gorzyc Anna Kozieł.

  W tym roku Święto Sołtysa obchodzono w gminie Gorzyce po raz pierwszy.

  - Współpraca z sołtysami układa się bardzo dobrze. To naprawdę wspaniali ludzie. Bardzo rzetelnie wykonują trudne przecież obowiązki. Najczęściej rozwiązują sprawy bieżące swoich miejscowości. Przede wszystkim dotyczą one stanu lokalnych dróg, chodników, czy odśnieżania w zimie - wylicza Lucyna Matyka, zastępca wójta gminy Gorzyce.

  Anna Kozieł jest sołtysem w Gorzycach   Święto Sołtysa
  Anna Kozieł jest sołtysem w Gorzycach
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Marian Kopyto, nieprzerwanie od 37 lat, jest sołtysem we Wrzawach (ponad 500 gospodarstw).

  - Przez cały ten czas Wrzawy zmieniły się nie do poznania: z tonącej w błocie i pokrytej strzechą wioski stały się nowoczesną miejscowością z domem kultury, szkołą, asfaltowymi drogami, gazem, wodą z wodociągów, telefonami i internetem. Została tylko kanalizacja. W tym roku zaczynamy ją budować - mówi pan Marian.

  Sołtysem w samych Gorzycach jest natomiast kobieta, Anna Kozieł.

  W gminie Gorzyce jest ich ośmiu   Święto Sołtysa
  W gminie Gorzyce jest ich ośmiu
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Jestem sołtysem dopiero pierwszą kadencję. Praca nie jest łatwa, jak to z ludźmi. Bywa różnie. Trzeba być elastycznym i wyrozumiałym. Jako kobiecie jest mi trochę trudniej, bo mam jeszcze sporo rodzinnych obowiązków. Czasami trudno wszystko pogodzić - zwierza się sympatyczna pani sołtys.

  W świetlicy strażackiej remizy dyplomy i słodkie prezenty z rąk Lucyny Matyki otrzymało ośmiu sołtysów, w tym dwie kobiety: Anna Kozieł, Anna Wicińska, Henryk Matyka, Józef Turbiarz, Wiesław Biskup, Jerzy Stachula, Marian Kopyto i Marian Chmura. Gratulowali także przewodniczący Rady Gminy Gorzyce Krzysztof Maruszak oraz starosta tarnobrzeski Paweł Bartoszek.

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół