• facebook
 • rss
 • Młodzi teolodzy

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 13.01.2017 11:23

  Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w zakresie wiedzy mariologicznej.

  Blisko dwudziestu zwycięzców eliminacji szkolnych Olimpiady Teologii Katolickiej rywalizowało o tytuł najlepszego młodego teologa diecezji. Będą oni reprezentowali diecezję w finale ogólnopolskim w Lublinie.

  Tegoroczna edycja Olimpiady Teologii Katolickiej przebiega pod hasłem „Orędzie Fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca” a jej celem było przybliżenie uczniom historii, wymowy i znaczenia objawień i orędzia Maryi w Fatimie. Uczestnicy diecezjalnego finału rozwiązywali test składający się z pytań dotyczących szerokiej tematyki związanej z wiedzą teologiczną liturgiczną i historyczną.

  Finał wyłonił troje zwycięzców, którzy reprezentować będą diecezję w etapie krajowym. Pierwsze miejsce zdobyła Kinga Ciosmak z Niska, zaś kolejne Katarzyna Baran także z Niska i Agnieszka Matyjasek z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zwycięzcy i wszyscy laureaci diecezjalni otrzymali dyplomy, ale również nagrody książkowe i okolicznościowe upominki. Podsumowując etap diecezjalny ks. Michał Mierzwa, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego pogratulował młodym ich zapału i dużego zaangażowania w zgłębianie niełatwego zakresu wiedzy religijnej.

  Gratulacje dla najlepszych   Gratulacje dla najlepszych ks. Tomasz Lis /Foto Gość

  – Po raz pierwszy startowałam w tym konkursie. Nie był łatwy, trzeba było poczytać z kilku źródeł o objawieniach i tajemnicach fatimskich oraz o historii dzieci, którym to orędzie powierzyła Maryi. Z czasem ta wiedza wciąga i zachęca do jej pogłębiania – powiedziała jedna z uczestniczek.

  Troje zwycięzców będzie reprezentowało diecezję w finale ogólnopolskim w Lublinie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół