• facebook
 • rss
 • Nadzieja w misjach

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 07.12.2016 08:23

  Datki zostaną przeznaczone na remont i wyposażenie przyszpitalnego przedszkola w Katondwe w Zambii.

  "Gdzie misjonarze - tam nadzieja" to hasło tegorocznego XVI konkursu zorganizowanego przez Dzieło Pomocy "Ad Gentes" Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

  - Jego  celem było rozbudzenie zainteresowania misjami w świecie oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problematykę misyjną. Tegoroczne hasło konkursu przypominało zaś o trudnościach i problemach, z jakimi boryka się ludność w krajach misyjnych, w tym o wojnach i konfliktach zbrojnych o charakterze etnicznym, prześladowaniach ze względu na wiarę, niesprawiedliwości społecznej, korupcji, braku dostępu do oświaty, służby zdrowia, głodzie, niedożywieniu i chorobach - powiedział ks. Tomasz Szostek z rudnickiego „Caritas”.

  W konkursie wzięła udział młodzież należąca do Szkolnych Kół Caritas, która przygotowała koncert w rudnickim centrum „Caritas”. W programie zaprezentowały się Szkolne Koła Caritas z Publicznego Gimnazjum im. Orląt  w Rudniku nad Sanem, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem, Publicznej Szkoły Podstawowej w Przędzelu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Kopkach, absolwenci rudnickiego gimnazjum jak również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem. Koncert przygotowały Joanna Maczuga, Bernarda Podstawek-Przybysz, Iwona Zygmunt i Teresa Młynarska, a poprowadzili - Marta Paczos oraz Tadeusz Matyka. 

  Wzięła w nim udział młodzież ze Szkolnych Kół Misyjnych   Misyjny koncert
  Wzięła w nim udział młodzież ze Szkolnych Kół Misyjnych
  Ewa Grochowska
  Na scenie usłyszeć można było  wiersze i piosenki o miłości bliźniego, jak również utwory instrumentalne w aranżacji na akordeon, saksofon, puzon, gitarę, czy pianino.

  Podczas koncertu zbierano też datki, które zostaną przeznaczone na remont i wyposażenie przyszpitalnego przedszkola w Katondwe w Zambii prowadzonego przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół