• facebook
 • rss
 • Droga do piękna

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 13.11.2016 17:29

  Przyjdź do michalitów i napisz swoją ikonę.

  Kilkadziesiąt ikon, efekt pracy wiernych z parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie w Warszawie można oglądać w Galerii Sztuki „Stalowa Galeria”, która znajduje się w podziemiach kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej (u michalitów) w Stalowej Woli.

  –  Ikony zostały napisane przez uczestników szkoły "Droga do piękna” działającej przy parafii, w której wcześniej pracowałem. Szkoła powstała z potrzeby dzielenia się pięknem i dobrem, ale również z konieczności zatrzymania się przy Panu Bogu i doświadczenia Jego bliskości. Doświadczenie tej bliskości sprawia, iż rodzi się potrzeba zobaczenia Jego oblicza oraz oblicza Jego świętych – powiedział ks. Mieczysław Kucel, proboszcz michalickiej parafii w Stalowej Woli.

  Wystawa jest czynna do końca listopada   Stalowa Galeria
  Wystawa jest czynna do końca listopada
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Także mieszkańcy Stalowej Woli będą mogli wkrótce nauczyć się pisać ikony. Michalici organizują bowiem w styczniu 2017 r. osiemnastogodzinny kurs, który poprowadzi Aneta Baryga z Leżajska (lekcja poglądowa już w grudniu). –  Chcemy stworzyć warsztaty pisania ikon przy parafii. Będzie to sześć trzygodzinnych spotkań. Będzie to podstawowy kurs, którego celem jest zachęcenie ludzi do uwierzenia w siebie, iż potrafią napisać swoją własną ikonę i rozwijać swoje talenty – dodał proboszcz.

  Wystawa ikon w Galerii Sztuki „Stalowa Galeria” czynna będzie do końca listopada.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół