• facebook
 • rss
 • Prezes Anioł był zadowolony

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 11.11.2016 15:39

  Ponad 900 biegaczy ścigało się w XXIV Ogólnopolskim Ulicznym Biegu Niepodległości w Stalowej Woli.

  Uczestnicy biegu rywalizowali na trasie, która, jak co roku, została wyznaczona na alejach Jana Pawła II, ze startem i metą przed bazyliką Matki Bożej Królowej Polski. W biegu głównym, który rozgrywamy był na trasie o długości 10 km, konkurowało 226 zawodników. Wśród panów najszybciej pokonał ją Kamil Jastrzębski (Krosno), który wyprzedził Bogdana Dziubę (Jastkowice) i Michała Białego (Krosno). Aleksandra Jakubczak (Zamość) przybiegła do mety jako pierwsza z pań. Druga była Antonina Bien (Puławy), a trzecia - Joanna Wasilewska (Biłgoraj).

  ...i wśród pań   Bieg Niepodległości
  ...i wśród pań
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  - Wystartowałem w Stalowej Woli, ponieważ chciałem sprawdzić swoją aktualną formę. Dwa miesiące w ogóle nie biegałem. Wiedziałem, że będzie mocna konkurencja w postaci na przykład Bogdana Dziuby - powiedział na mecie zwycięzca biegu.

  Bardzo zadowolony z przebiegu zawodów był Stanisław Anioł, prezes Katolickiego Klubu Sportowego Victoria, organizatora biegu. - Dopisały nam pogoda i frekwencja, szczególnie wśród dzieci, których pobiegło ponad 700. Byli biegacze zarówno z ościennych miejscowości, jak i z dużych miast, na przykład  z Warszawy - powiedział prezes.

  Pobiegło w nim ponad 900 zawodników   Bieg Niepodległości
  Pobiegło w nim ponad 900 zawodników
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Na każdego z uczestników czekała na mecie gorąca strawa, a na trasie - kubki z płynem. Potem były medale, puchary i nagrody, które wręczali sponsorzy (Nadsański Bank Spółdzielczy, główny sponsor) oraz przedstawiciele władz samorządowych ze starostą stalowowolskim Januszem Zarzecznym i prezydentem miasta Lucjuszem Nadbereżnym na czele.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół