• facebook
 • rss
 • Młodzi i zdolni

  Andrzej Capiga Andrzej Capiga

  dodane 02.11.2016 12:28

  – Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy potrzebują wsparcia i szansy od ludzi sukcesu, takich na przykład jak państwo Kulczykowie – podziękowała Natalia Jabłońska.

  Kolejne cztery stypendia dla uczniów LO im. Stefana Czarnieckiego w Nisku. Przyznała je fundacja Bronisławy i Tadeusza Kulczyków z Poznania. Tym razem stypendium za osiągnięcia naukowe otrzymała Katarzyna Chrapko (średnia ocen – 5,63), która zdobyła nagrodę podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków ISIF w Stambule oraz od Portugalskiego Stowarzyszenia dla Młodego Europejskiego Wynalazcy za urządzenie do bezinwazyjnego leczenia chorych organów człowieka. Za sukcesy sportowe (szachy) nagrodzona została Barbara Trybowska (5,06). Z kolei Natalia Jabłońska (5,01) oraz Ewa Dryja (5,00) otrzymały stypendia, odpowiednio, za aktywność społeczną i pomoc socjalną.

  Stypendyści, fundatorzy i dyrektor niżańskiego LO   Stypendia w Nisku
  Stypendyści, fundatorzy i dyrektor niżańskiego LO
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Do zajęcia się wynalazczością zainspirował mnie tata, w którego pokoju zawsze pełno było różnorakich urządzeń. Bardzo mnie one zaciekawiły. Człowiekiem zaś i jego zdrowiem zainteresowałam się podczas wyjazdu do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – powiedziała Kasia Chrapko.

  – Stypendia które dziś otrzymałyśmy na pewno pomogą nam w dalszym rozwoju i zmotywują do pracy. Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy potrzebują wsparcia i szansy od ludzi sukcesu, takich jak na przykład państwo Kulczykowie – podziękowała Natalia Jabłońska.    

  Zarówno Tadeusz Kulczyk jak i jego żona Bronisława ukończyli liceum w Nisku. Byli nawet uczniami tej samej klasy. Kilka razy w roku przyjeżdżają do Niska, bo mają tutaj rodzinę.

  Katarzyna Chrapko eksperymentuje na dyrektorze Jerzym Stelmachu   Stypendia w Nisku
  Katarzyna Chrapko eksperymentuje na dyrektorze Jerzym Stelmachu
  Andrzej Capiga /Foto Gość
  Fundacja, która powstała w listopadzie 2015 r., przyznaje stypendia dla uczniów w czterech kategoriach: najlepszy uczeń, uczeń udzielający się społecznie, najlepszy sportowiec oraz uczeń pochodzący z ubogiej rodziny, ale osiągający przynajmniej średnią szkolną ocenę w nauce. Pierwsza grupa uczniów otrzymała stypendia w marcu tego roku.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: LO, NISKO, STYPENDIA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół