• facebook
 • rss
 • Papieskim śladem

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 15.10.2016 17:17

  Bieg papieski w Ćmielowie.

  W trzeciej edycji Biegu Papieskiego w Ćmielowie wzięło udział prawie 80 biegaczy. Pokonali dystans 10 km w malowniczej leśnej trasie. Na stadionie rywalizowali najmłodsi biegacze.

  - Jest to już trzeci edycja spotkania łączącego osobę św. Jana Pawła II, sport i wspólny rodzinny wypoczynek. W tym roku nasze biegowe zmagania dołączają do Dni Kultury Chrześcijańskiej, bo przecież sport jest jedną z części dorobku kulturowego naszej społeczności - podkreślał ks. Czesław Gumieniak, proboszcz parafii w Ćmielowie, jeden z organizatorów.
  W biegu wzięło udział blisko 80 zawodników   W biegu wzięło udział blisko 80 zawodników ks. Tomasz Lis /Foto Gość Najpierw na miejscowym stadionie w rywalizowali najmłodsi biegacze. W Kilku kategoriach i na odpowiednio dobranych odcinkach rywalizowały dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

  - Był to mój już trzeci bieg. W tym roku biegłam na 400 metrów w swojej grupie wiekowej. Zdobyty medal dołączy do mojej osobistej kolekcji - mówiła Ania Chodakowska.

  Dla Pawła Ziółkowskiego był to pierwszy start w takiej imprezie. - Bardzo mi się spodobało, choć nie zająłem jakiegoś szczególnego miejsca. Jest to jednak motywacji do treningu. Myślę, że za rok wystąpię w kolejnym biegu - podkreślał gimnazjalista.

  Po zawodach rozgrywanych przez najmłodszych przyszedł czas na bieg główny, którego strat odbył się w Podgórzu i zawodnicy po pokonaniu 10 km mieli za zadanie dotrzeć na stadion w Ćmielowie. Na starcie stanęło blisko 80 zawodników.

  - Moja historia biegania zaczęła się od biegu papieskiego w Skotnikach pod Krakowem. Od tamtej pory systematycznie biegam, pokonując nawet maratony. Pochodzę w Ostrowca Świętokrzyskiego więc bardzo chętnie przyjechałem aby wspólnie z innymi przebiec tę ciekawą trasę - mówił Witold Kozioł. Choć było jesiennie chłodno, to jednak biegacze dość mocnym tempem przybyli na metę ćmielowskiego biegu.

  Bieg Papieski był kolejnym spotkaniem w ramach obchodzonych w diecezji Dni Kultury Chrześcijańskiej.

  Każdy otrzymał pamiątkowy medal   Każdy otrzymał pamiątkowy medal ks. Tomasz Lis /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół