• facebook
 • rss
 • Siatkarski sprawdzian

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 17.09.2016 19:31

  W Gliwicach zespół siatkarek KSZO Ostrowiec testował formę przez rozpoczęciem Orlen Ligi.

  Sześć kobiecych zespołów siatkarskich wzięło udział w międzynarodowym turnieju w Gliwicach. Swoją formę przez sezonem zasadniczym w siatkarskiej kobiecej ekstraklasie testowały zawodniczki ostrowieckiego zespołu, które rywalizowały z ekipami Amager Volleyball Club z Dani, Zhemchuzina Polesia Mozyr z Białorusi, drużyną narodową Gruzji oraz zespołami Budowlanych Toruń i AZS Politechnika Śląska.

  -  Są to nasze pierwsze mecze w takim składzie, który tworzymy na rozpoczynający się sezon Orlen Ligi. Prawie połowa dziewczyn jest nowa i na razie staramy się wybrać jak najlepsze warianty ustawienia i taktyki. Szukamy tego co najlepsze w grze całego zespołu, który naprawdę będzie stać na wiele w tym sezonie - mówił Dariusz Patkitny, trener zespołu.

  W pierwszej odsłonie turnieju ostrowczanki pokonały zespół z Białoruskiej ekstraklasy Mozyr i drużynę narodową Gruzji, zaś uległy po bardzo wyrównanej walce ekipie budowlanych z Torunia.

  - Te turniej jest dla nas przede wszystkim sprawdzianem i taktyczną próbą. Po pierwszych meczach widać, że musimy jeszcze popracować nad uszczelnieniem bloku i poprawą gry ataku. W pierwszych meczach nie było źle, w kolejnych niestety pojawiło się za dużo błędów. Sam turniej był wymagający, sporo meczy w krótkim czasie ale widać było w dziewczynach dużo mobilizacji. Jest jeszcze trochę czasu di rozpoczęcia ligi, więc jest czas skorygować błędy. Na chwilę obecną dziewczyny zagrały na około 60 proc. tego ci chciałbym aby prezentował zespół podczas meczów ligowych – dodał trener ostrowczanek.

  Kolejnego dnia drużyna z Ostrowca przegrała minimalnie z zespołem AZS Politechnika Śląska, zaś w ostatnim meczu turnieju siatkarki KSZO pokonały zespół z Dani Amager VC.

  Już w najbliższy wtorek, 20 września w Hali Sportowej w Opatowie drużyna siatkarek z Ostrowca zmierzy się w meczu towarzyskim z reprezentacją siatkarek z Gruzji. Mecz rozpocznie się o 17.00. Wstęp bezpłatny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół