• facebook
 • rss
 • Mundurowi na medal

  ks. Tomasz Lis ks. Tomasz Lis

  dodane 20.07.2016 16:22

  - Trzeba pokochać również tych, którzy błądzą, ulegają słabościom. To nie stoi w sprzeczności z rygorem procedur, jakie mają powstrzymać zło, bo skarcenie kogoś, kto błądzi, jest wyrazem miłości, troski o niego i o innych - mówił bp Krzysztof Nitkiewicz do sandomierskich stróżów prawa.

  Policja w Sandomierzu świętowała 97. rocznicę powstania. Podczas uroczystości dziękowano za ofiarną i pełną poświęceń służbę.

  Święto rozpoczęła Msza św. sprawowana w bazylice katedralnej pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza w asyście kapłanów i powiatowego duszpasterza policji, ks. Wiesława Surmy z udziałem insp. Dariusza Augustyniaka, komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach, mł. insp. Dariusza Chmielowca komendanta powiatowego policji w Sandomierzu oraz policjantów i policjantek.

  Podczas homilii biskup wskazał na niełatwą i pełną ofiarności służbę policji dla dobra człowieka i społeczeństwa.

  - Świątobliwa poetka i działaczka społeczna spod Zaklikowa Anna Nagórska napisała przed laty, że „kto umiłował wszystko - ten nic nie żąda dla siebie i wszędzie jest mu dobrze”. Umiłowanie wszystkich powinno stać się naszym najważniejszym celem i drogą, która do tego celu prowadzi. Trzeba pokochać również tych, którzy błądzą, ulegają słabościom. To nie stoi w sprzeczności z rygorem procedur, jakie mają powstrzymać zło, bo skarcenie kogoś, kto błądzi, jest wyrazem miłości, troski o niego i o innych. Chrześcijanin, wpatrzony w Chrystusa umywającego nogi apostołom i zainspirowany Jego postawą, ma wzbudzać nadzieję i nieść ukojenie sercom zranionym. W ten sposób będzie jednocześnie budował cywilizację przyjazną i dobrą dla każdego człowieka. Na tym polega prawdziwy postęp - mówił bp K. Nitkiewicz do policjantów.

  Po Mszy św. w ratuszu sandomierskim odbyła się uroczystość wręczenia awansów na wyższe stopnie policyjne.

  W korpusie oficerów starszych awans otrzymał jeden policjant, w korpusie aspiranckim nominacje otrzymało 14 policjantów oraz 26 funkcjonariuszy w korpusie podoficerskim. Na stopień starszego posterunkowego policji nominacje otrzymało 3 stróżów prawa.

  Wszystkim mianowanym i wyróżnionym, przełożeni oraz zaproszeni goście złożyli gratulacje i podziękowania za wzorową służbę, trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w regionie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół