• facebook
 • rss
 • Ukłon w stronę seniorów

  Marta Woynarowska

  dodane 05.07.2016 20:04

  Blisko 80 osób oczekuje na przyjęcie. Specjalnie dla nich organizowane są dni otwarte.

  – Uznaliśmy, że należałoby wykonać jakiś ukłon w stronę seniorów, oczekujących na przyjęcie do naszego domu – mówi Krzysztof Kowalczyk, kierownik Domu Dziennego Pobytu w Tarnobrzegu, prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. – Kolejka coraz bardziej się wydłuża, gdyż coraz szersze grono starszych tarnobrzeżan zainteresowanych jest nasza ofertą.

  Ponieważ placówka nie jest w stanie przyjąć wszystkich chętnych, dlatego, by w jakiś chociaż minimalny sposób zrekompensować im istniejącą sytuację, kierownictwo postanowiło w każdy czwarty czwartek miesiąca organizować dni otwarte. Dom otwiera swoje podwoje na całe osiem godzin, od 7.30 do 15.30. – Pierwszy dzień otwarty już za nami. Odwiedziło nas kilkanaście osób, które miały możliwość zwiedzenia naszej siedziby, posiedzenia i porozmawiania przy herbacie w ogrodzie przylegającym do budynku – wyjaśnia Krzysztof Kowalczyk. – Na ten dzień zaprosiliśmy Dariusza Bożka, nauczyciela historii w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, który wygłosił arcyciekawy wykład na temat chrztu Mieszka I i wprowadzenia chrześcijaństwa do Polski. Przyznaje, że była to niełatwa sztuka, gdyż pan Dariusz jest bardzo mocno zajętym człowiekiem, zaangażowanym w wiele różnego rodzaju przedsięwzięć.

  Najbliższe spotkanie, na które zaproszeni są wszyscy seniorzy, pragnący kontaktu i rozmowy z innymi osobami, odbędzie się 28 lipca w siedzibie Domu Dziennego Pobytu przy ul. Kopernika.

  Z uwagi na duże zainteresowanie oferta placówki, planowane jest otwarcie drugiej z siedziba przy ul. Sandomierskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół